BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Sport

Teknikut milanez i kthehet buzëqeshja: Duhen më shumë fitore, derbi i Italisë shpresoj të përfundojë pa fitues

Teknikut milanez i kthehet buzëqeshja: Duhen më shumë fitore,

Stefano Pioli buzëqesh me rikthimin e Milanit te fitorja pas një “thatësire” prej katër ndeshjesh:

“Ne bëmë një paraqitje të mirë, edhe pse nuk ishte jo më e shkëlqyera nga pikëpamja e ritmit dhe cilësisë. Pjesa e parë ishte e mirë, më pas treguam progres nga pikëpamja mendore, duke mos u dorëzuar.

Punuam si ekip, bëmë gjithçka që duhej. Kjo fitore do të na japë edhe më shumë forcë dhe akoma më shumë besim”.

Pioli nuk dëshiron të dëgjojë për një identitet të zbehur: “Ana psikologjike bën gjithmonë diferencën, edhe stadiumi sot nuk ishte si gjithmonë. Por e përsëris, ne bëmë lojën e duhur.

Sot na u desh të kapërcenim një moment të vështirë dhe ende nuk mund të themi se ia dolëm. Do të na duhen më shumë fitore dhe duke rizbuluar vazhdimësinë, futbollin tonë me ritëm dhe intensitet”.

Ndeshja vendimtare e Ligës së Kampionëve kundër Borussia Dortmund do të luhet shumë shpejt, të martën:

“Ndeshja kundër PSG-së na ka dhënë përsëri shpresë, ne luajmë gjithçka kundër Dortmundit. Djemtë tani e dinë se si përgatiten këto ndeshje, çfarë atmosfere do të ketë dhe ç’paraqitje duhet.

Për debutimin historik të Camardas, Pioli theksoi: “Ai është një djalë i mirë dhe ka talent. E meritoi këtë mundësi, ne kemi nevojë për freski. Ai është shumë i ri, por shumë i pjekur. Jemi të gjithë të lumtur”.

Sonte, në mbrëmje, luhet derbi i Italisë … “Duhet të fitojmë sa më shumë ndeshje për t’u afruar me ata që kemi përballë. Rezultati më i mirë do të ishte një barazim, por varet vetëm nga ajo që bëjmë ne”.