BREAKING NEWS

Kush janë 10 kandidatët që mbeten në garë për fitimin e “Topit të Artë” (Lista)

Kush janë 10 kandidatët që mbeten në garë për
x
BREAKING NEWS

U qëllua me plumb pas shpine, ndërron jetë ish-deputeti, Pashko Ujka

U qëllua me plumb pas shpine, ndërron jetë ish-deputeti, Pashko
x
BREAKING NEWS

Pashko Ujka në gjendje të rëndë, familjarët e tij kërkojnë gjak

Pashko Ujka në gjendje të rëndë, familjarët e tij
x
BREAKING NEWS

Plas arma në Shkodër, plagoset ish-kryetari i Komunës së Velipojës

Plas arma në Shkodër, plagoset ish-kryetari i Komunës së
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela flet me emra, paralajmëron arrestime “bombë” në nivele shumë të larta të politikës shqiptare: Goditja që do të marrë Sali Berisha së shpejti...

Spartak Ngjela flet me emra, paralajmëron arrestime
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x

Sport

Sukses i jashtëzakonshëm! Pas fitores së mbrëmshme, Florian Marku ngjitet sërish në renditjen botërore

Sukses i jashtëzakonshëm! Pas fitores së mbrëmshme, Florian

Me fitoren e mbrëmshme ndaj Jorick Luisettos, boksieri i njohur shqiptar Florian Marku regjistroi 10 fitore në karrierën e tij në ringun profesionist. Ndërkohë që ka vetë një barazim. Një sukeses i tillë ka bërë që Marku të ngjitet lart në klasifikimin botëror. Tashmë ai e sheh veten në pozita mjaft të mira dhe renditet i 62-ti në rang botëror.

Pas fitores së djeshme ai u shpreh mjaft entuziast dhe kërkoi që të ketë përballë kundërshtarët më të fortë. Në këtë mënyrë ai shpreson që duke u ndeshur me kundërshtarë më të fortë, të arrijë që të ngrihet më tepër në renditje dhe të marrë më shumë pikë. Kujtojmë se disa herë me radhë ai ka sfiduar boksierin Konor Ben, i cili është i 15-ti në renditjen e Boxrec. Mirëpo ky i fundit e ka shmangur në mënyrë të vazhdueshme një përballje të tillë me boksierin shqiptar.