BREAKING NEWS

Apeli i GJKKO 'fundos' ish-ministrin Koka, zbardhet njoftimi

Apeli i GJKKO 'fundos' ish-ministrin Koka, zbardhet njoftimi
x
BREAKING NEWS

Rreziku për përshkallëzimin e konfliktit, ambasada amerikane në Tiranë publikon videon dhe tregon qëndrimin e prerë: Pozicioni i Shteteve të Bashkuara është i qartë

Rreziku për përshkallëzimin e konfliktit, ambasada amerikane
x
BREAKING NEWS

Soreca del me mesazhin e rëndësishëm për Shqipërinë: Sa më shpejt të mbahet...

Soreca del me mesazhin e rëndësishëm për
x
BREAKING NEWS

“Këtë mavrinë po e shpallin të gjithë ‘non-grata’”, Romeo Kara del me deklaratën e fortë për Presidentin Meta: E bënë Liken rahmet për së gjalli!

“Këtë mavrinë po e shpallin të gjithë
x
BREAKING NEWS

Meta në alarm se mund shpallet “non grata” pas largimit nga Presidenca, sulmon ambasadën e SHBA dhe premton rezistencë

Meta në alarm se mund shpallet “non grata” pas largimit nga
x
BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron tërmet në Shqipëri e Ballkan, hap letrat për milionat e investuara në kompanitë “off shore”, të rrezikuar dhjetëra politikanë

SHBA paralajmëron tërmet në Shqipëri e Ballkan, hap letrat
x
BREAKING NEWS

Habitet Blendi Fevziu, Artan Hoxha i dërgon ‘live’ në emision mesazhin me informacionin që nuk e priste për vizitën e Erdoganit në Shqipëri: Në katin e parë të Kryeministrisë...(VIDEO)

Habitet Blendi Fevziu, Artan Hoxha i dërgon ‘live’ në
x
BREAKING NEWS

“Ishallah e ka pasur me shaka”/ Presidenti Meta doli me paralajmërimin e fortë, Artan Hoxha plas deklaratën e papritur: Për fat të mirë është akoma gjallë mes nesh....

“Ishallah e ka pasur me shaka”/ Presidenti Meta doli me
x

Sport

Sporti shqiptar në zi/ Ndahet papritur nga jeta kampioni 44-vjeçar (EMRI+FOTO)

Sporti shqiptar në zi/ Ndahet papritur nga jeta kampioni 44-vjeçar

Një lajm i trishtë ka ardhur për sportin shqiptar. Është ndarë papritur nga jeta në moshën 44-vjieçare kampioni i suksesshëm i aeronautikës, Hizdri Gubetini. Miqtë thonë se ai vdiq krejt papritur dhe se nuk vuante nga asnjë problem shëndetësor.

44 vjeçari së fundi ishte shumë i suksesshëm në garat e parashutizmit në arenën ndërkombëtare, duke u radhitur si i 17-ti në botë.

Sporti shqiptar në zi/ Ndahet papritur nga jeta kampioni 44-vjeçar

Hizdriu ishte instruktor, sportist i dalluar e kontribues i madh në fushën e tij.

Sivjet ai e mundësoi fluturimin me parashutë të aktores së njohur kosovare, Melihate Qena.

Vdekja e Gubetinit nxiti reagimin e kolegëve e sportdashësve, ndërsa familja, miqtë dhe Federata Aeronautike të Kosovës u ngushëlluan edhe nga kryetari i Komitetit Olimpik të i Kosovës, Ismet Krasniqi.