BREAKING NEWS

Kush janë 10 kandidatët që mbeten në garë për fitimin e “Topit të Artë” (Lista)

Kush janë 10 kandidatët që mbeten në garë për
x
BREAKING NEWS

U qëllua me plumb pas shpine, ndërron jetë ish-deputeti, Pashko Ujka

U qëllua me plumb pas shpine, ndërron jetë ish-deputeti, Pashko
x
BREAKING NEWS

Pashko Ujka në gjendje të rëndë, familjarët e tij kërkojnë gjak

Pashko Ujka në gjendje të rëndë, familjarët e tij
x
BREAKING NEWS

Plas arma në Shkodër, plagoset ish-kryetari i Komunës së Velipojës

Plas arma në Shkodër, plagoset ish-kryetari i Komunës së
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela flet me emra, paralajmëron arrestime “bombë” në nivele shumë të larta të politikës shqiptare: Goditja që do të marrë Sali Berisha së shpejti...

Spartak Ngjela flet me emra, paralajmëron arrestime
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x

Sport

Raiola shfajësohet për Donarumën: Vetë e deshi PSG-në, rivaliteti me Navas do t’i bëjë mirë

Raiola shfajësohet për Donarumën: Vetë e deshi PSG-në,

Menaxheri sqaroi se ka punuar në treg në të mirë dhe në interes të portierit italian, prandaj nuk është penduar që e ka bërë këtë transferim gjatë verës

Paris San Zhermen është bërë klubi që ka mbledhur futbollistët më të mirë në gjirin e saj, kjo falë investimit të jashtëzakonshëm të sheikut Mansur Al Khelaifi, i cili ka ëndërr të fitojë Ligën e Kampioneve, por që deri tani nuk ia ka dalë dot, edhe pse investimet prej qindra miliona eurove kanë qenë në kuota të larta dhe emrat e afruar janë gjithashtu më të mëdhenjtë e futbollit. Gjithsesi, ai ende shpreson me Mesin, Nejmar, Ramos e me një portier fenomen si Donaruma. Por portieri italian është zhgënjyer sepse nuk e ka menduar që në Paris do të përfundonte në stol. Ndërkohë, menaxheri i njohur, Mino Raiola është rikthyer të flasë për kalimin e Donarumës nga Milan te Paris San Zhermen, teksa ka deklaruar se si agjent, kujdeset për më të mirën e klientëve të tij dhe nuk është aspak i penduar për transferimin. Ai deklaroi se konkurrenca me Navas është diçka e re, me të cilën Donaruma do të duhet të përshtatet, teksa nuk e ka kursyer ironinë, duke u shprehur se nuk është taksist, që të çojë portierin te PSG-ja. “Donarumën nuk e kam çuar unë te PSG-ja, pasi nuk jam taksist. Unë jam agjent dhe kujdesem për interesat e klientëve të mi, ndaj nuk jam penduar aspak për atë transferim. Sa i përket konkurrencës me Navas, është diçka e re për Xhixhin, por jo e veçantë. Ai duhet të mësohet me këtë dhe të punojë edhe më shumë për të fituar garën”, u shpreh Raiola. Ndërkohë, Paris San Zhermen nuk po funksionon aq perfekt në kampionat e në Champions, pavarësisht se ka në gjirin e saj disa prej yjeve kryesorë të futbollit botëror, përfshi kbrojtësin më të mirë Serxhio Ramos dhe sulmuesin më të mirë Lionel Mesi. Të dy blerjet e ardhura nga La Liga spanjolle kanë kaluar peripeci të shumta me dëmtimet që nuk ua kanë dhënë mundësinë të tregojnë vlerat e tyre. Megjithatë, pas shumë muajsh, ish kapiteni i Realit do të zbresë në fushë me fanellën e klubit të ri, PSG-së. Ish-kapiteni i Real Madrid ka lënë pas problemet fizike dhe ditën e sotme e ka kryer të plotë seancën stërvitore me ekipin e Mauricio Poçetinos. Poçetino nuk ka konfirmuar asgjë, por ka zëra se ai do të ftohet për sfidën e së shtunës, kur PSG do të përballet me Nantes (17:00), sfidë në kuadër të xhiros së 14-të të Ligue 1. Tifozët francezë po e presin me padurim debutimin e mbrojtësit spanjoll me skuadrën e tyre të zemrës. Serxhio Ramos do të grumbullohet për duelin e fundjavës dhe trajneri Poçetino pritet t’i dhurojë minutat e para me PSG-në. PSG-ja e kryeson kampionatin me 10 pikë më shumë se Lensi në vendin e dytë.