BREAKING NEWS

700 mijë dollarë për një foto me Trump? Gazeta austriake i nxori skandalin, reagon sërish Ilir Meta dhe tregon çfarë ka ndodhur: Nëse ju duket Vasili si ish-presidenti i SHBA?! Kam bërë një takim si...

700 mijë dollarë për një foto me Trump? Gazeta austriake i
x
BREAKING NEWS

"Lali Eri do vijë herë pas herë të mbjellë ndonjë pemë që të dalë në TV"/ Rama këshillon banorët, tregon arsyen pse i bëri jeshile shtëpitë dhe çfarë i thanë: Mos vendosni dyshekë e makina si barrikada, kur të gjuajë komshiu me domate...

"Lali Eri do vijë herë pas herë të mbjellë
x
BREAKING NEWS

Rama i bëri thirrje SPAK-ut të hetojë Ilir Metën, shpërthen Presidenti dhe e kërcënon hapur kryeministrin: Pas 25 korrikut unë do...

Rama i bëri thirrje SPAK-ut të hetojë Ilir Metën,
x
BREAKING NEWS

Dënohet me tre vite burg deputetja shqiptare

Dënohet me tre vite burg deputetja shqiptare
x
BREAKING NEWS

"Ajo vijoi për gjatë 5 viteve dhe ende vijon"/ Meta del në konferencë urgjente dhe flet për prapaskenat e marrëveshjes së fshehtë Rama-Basha: E turpshme dhe tinzare e realizuar në errësirë të plotë

"Ajo vijoi për gjatë 5 viteve dhe ende vijon"/ Meta del
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Grida Duma bën veprimin e papritur në mes të mbledhjes për zgjedhjen e Presidentit të ri dhe sulmon keq Alibeajn: Ka disa individë në opozitë që duan të...

Çfarë ndodhi? Grida Duma bën veprimin e papritur në mes
x
BREAKING NEWS

Merret vendimi i rëndësishëm në konferencën e kryetarëve për përzgjedhjen e presidentit/ Balla: Të gjithë biem dakord. Publikohet data dhe ora

Merret vendimi i rëndësishëm në konferencën e
x
BREAKING NEWS

“Ky nuk është proces për zgjedhjen e Presidentit, por turp”/ Nis Konferenca e Kryetarëve, deputeti i PD-së shpërthen i revoltuar: Propozojmë që Rama ta...

“Ky nuk është proces për zgjedhjen e Presidentit, por
x

Sport

Nuk merr fund makthi për Djokovic/ Merret një tjetër vendim drastik për tenistin serb

Nuk merr fund makthi për Djokovic/ Merret një tjetër vendim

Pas Melburnit, tani dhe Parisi mund të hapë probleme për Novak Djokovic. Për tenistin serb numrin një në botë, dyert e Australian Open janë mbyllur teksa dhe ato të Roland Garros ka gjasa të mos hapen, ku ai triumfoi vitin e kaluar duke mposhtur në finale Stafanos Tsitsipas.

Në fakt, “Super Green Pass” është gati të hyjë në fuqi në Francë dhe nuk do të bëhet asnjë përjashtim, as për sportistët e huaj. Edhe për arsye elektorale.

Dhe pavarësisht se fillimisht organizatorët lanë të kuptohet se Djokovic mund të mbronte titullin në maj. Në fakt, ideja ishte të krijohej një lloj flluskë për pjesëmarrësit e pavaksinuar.

“Pasaporta e vaksinimit do të jetë e detyrueshme për spektatorët, por edhe për ata që ushtrojnë sport, për sportistët profesionistë, francezë dhe të huaj”, tha ministrja.

Nuk do të ketë lëshime për ata që nuk janë të vaksinuar ose të imunizuar me vaksina të panjohura nga Franca, ky ishte urdhri që pritet të zbatohet në shtetin francez.