BREAKING NEWS

E rëndë/ Gjendet i vdekur shtetasi në një hotel, dalin detajet e para

E rëndë/ Gjendet i vdekur shtetasi në një hotel, dalin
x
BREAKING NEWS

"Të presim thesin e lekëve në kurriz?" Gazetari zbardh detaje për akuzat e Ahmetajt: Mund të ndjekë edhe rrugën e arratisjes si Adriatik Llalla

"Të presim thesin e lekëve në kurriz?" Gazetari zbardh
x
BREAKING NEWS

“Marrëveshja Beograd-Prishtinë?!”/ Reagon Rama, kërkon sqarime nga OKB: Gabim serioz apo lapsus? Jepni sqarime menjëherë

“Marrëveshja Beograd-Prishtinë?!”/ Reagon Rama,
x
BREAKING NEWS

A do arrestohet Ahmetaj? Juristja shpjegon prapaskenat: Ja çfarë po ndodh pas dyerve të SPAK

A do arrestohet Ahmetaj? Juristja shpjegon prapaskenat: Ja çfarë po
x
BREAKING NEWS

Akuzat mbi Arben Ahmetajn, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat: Rrezikon 10 vjet pas hekurave, ja ku ndryshon me Saimir Tahirin

Akuzat mbi Arben Ahmetajn, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat: Rrezikon 10 vjet
x
BREAKING NEWS

“Mikun mbaje pranë, armikun edhe më pranë”/ Çfarë po paralajmëron Artan Hoxha? Ja mesazh i koduar që jep nga Shkupi

“Mikun mbaje pranë, armikun edhe më pranë”/
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën ‘bombë’ dhe zbardh skemën që po përdoret: Arben Ahmetaj do arrestohet kur Rama të jetë në këtë shtet, jo rastësisht...

Kreshnik Spahiu plas deklaratën ‘bombë’ dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

A po zhduk provat Ahmetaj? Spahiu zbardh prapaskenat dhe zbulon skenarin: Akuzat mund të rrudhen deri në…

A po zhduk provat Ahmetaj? Spahiu zbardh prapaskenat dhe zbulon skenarin: Akuzat
x

Sport

Ndëshkimi/ Doli me karton të kuq, pezullim dhe gjobë për Kumbullën

Ndëshkimi/ Doli me karton të kuq, pezullim dhe gjobë për

Një nga lojtarët më të mirë të Kombëtares tonë që luan në nivel të lartë në Itali është mbrojtësi Marash Kumbulla. Ai ka pasur një karrierë në ngjitje të vazhdueshme dhe aktualisht është pjesë e Romës. Edhe pse trajneri Hoze Murinjo nuk e ka preferuar shumë, Kumbulla ua ka mbyllur gojën të gjithëve me punë dhe heshtje. Por në ndeshjen e fundit të Romës me Sasuolon, shqiptari kreu një gjest antisportiv dhe doli nga fusha i ndëshkuar me karton të kuq. Kjo që ndodhi ka qenë edhe pjesë e penaliteteve që ka dhënë federata italiane e konkretisht komisioni i etikës. Pra, Marash Kumbulla u ndëshkua me karton të kuq në takimin Roma-Sasuolo (3-4). Ishin minutat shtesë të pjesës së parë kur qendërmbrojtësi shqiptar humbi toruan. Ai goditi Berardin, i cili i kishte bërë të njëjtën gjë më parë Kumbullës. Kryesori Fabri akordoi penallti për Sasuolon dhe largoi me të kuq shqiptarin. “Ai më goditi i pari me shkelm dhe ti më tregon mua kartonin e kuq?!”, i tha Kumbulla arbitrit pas ndëshkimit. 23-vjeçari është pezulluar me dy ndeshje dhe është gjobitur me 5 mijë euro. Kumbulla nuk do të jetë i gatshëm për Murinjon për takimet e radhës në kampionat ndaj Lacios dhe Sampdorias.