BREAKING NEWS

Kush janë 10 kandidatët që mbeten në garë për fitimin e “Topit të Artë” (Lista)

Kush janë 10 kandidatët që mbeten në garë për
x
BREAKING NEWS

U qëllua me plumb pas shpine, ndërron jetë ish-deputeti, Pashko Ujka

U qëllua me plumb pas shpine, ndërron jetë ish-deputeti, Pashko
x
BREAKING NEWS

Pashko Ujka në gjendje të rëndë, familjarët e tij kërkojnë gjak

Pashko Ujka në gjendje të rëndë, familjarët e tij
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela flet me emra, paralajmëron arrestime “bombë” në nivele shumë të larta të politikës shqiptare: Goditja që do të marrë Sali Berisha së shpejti...

Spartak Ngjela flet me emra, paralajmëron arrestime
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike nga përfundimi i projektit gjigant: Do të bëhet një korridor lidhës i rëndësishëm Lindje-Perëndim

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike
x

Sport

Interi i shkakton Napolit humbjen e parë në Serie A

Interi i shkakton Napolit humbjen e parë në Serie A

Napoli ka pësuar humbjen e parë këtë sezon në Serie A. Në ndeshjen kryesore të javës së 13 në Itali, kampionët e Interit kanë dominuar dhe fituar 3-2 ndaj skuadrës së Spalletti-t, e cila deri tani ishte e pathyer.

Zielinski realizoi për Napolin sapo nisi ndeshje, por Calhanoglu mendoi për zikaltrit, ku fillimisht realizoi nga pika e penalltisë, ndërsa në fundin e pjesës së parë asistoi për Perisic, duke kthyer rezultatin.

Në minutën e 61, Martinez realizoi edhe golin e tretë për zikaltrit duke e bërë thuajse të pamundur për Napolin të dalë me pikë nga San Siro. Mertens ngushtoi diferencën në minutën e 78, por vetëm kaq, pasi skuadra e Inzaghi-t menaxhoi si duhet pjesën e mbetur.

Me këtë fitore, Napoli vijon të mbetet në krye të renditjes së bashku me Milanin, me nga 32 pikë, por tashmë Interi është pranë. Kampionët janë në kuotën e 28 pikëve, në vendin e tretë.