BREAKING NEWS

Katër fëmijë të mitur transportohen drejt spitalit të Durrësit, policia zbardh detajet e para të ngjarjes së rëndë

Katër fëmijë të mitur transportohen drejt spitalit të
x
BREAKING NEWS

Robert Papa zbulon gafën e madhe që Yuri Kim bëri në festën e pavarësisë së Amerikës: Është e turpshme

Robert Papa zbulon gafën e madhe që Yuri Kim bëri në
x
BREAKING NEWS

“Sot një ëndërr e madhe mu bë realitet”, Kreshnik Spahiu jep lajmin e madh: Faleminderit Zot

“Sot një ëndërr e madhe mu bë realitet”,
x
BREAKING NEWS

Vijojnë shifrat e larta në vend, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa infektime dhe humbje jete janë shënuar në 24 orët e fundit nga COVID

Vijojnë shifrat e larta në vend, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“Pushtimi” i Shqipërisë nga i nxehti afrikan, moti bën kthesën e madhe javën e ardhshme, ja çfarë pritet të ndodhë

“Pushtimi” i Shqipërisë nga i nxehti afrikan, moti
x
BREAKING NEWS

A do të ndodhë ribashkimi Meta-Berisha? Gazetari Robert Papa bën deklaratën e fortë për dy politikanët

A do të ndodhë ribashkimi Meta-Berisha? Gazetari Robert Papa bën
x
BREAKING NEWS

Temperaturat përvëluese nuk do të zgjasin shumë, moti bën kthesën e papritur, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Temperaturat përvëluese nuk do të zgjasin shumë, moti
x
BREAKING NEWS

“Mos na prekni...",aleati i Putinit kërcënon me hakmarrje Perëndimin: Do ta merrni përgjigjen në vetëm një sekondë!

“Mos na prekni...",aleati i Putinit kërcënon me hakmarrje
x

Sport

“Grushti i fundit”/ Tronditet bota e sportit, infarkti i merr jetën parakohe boksierit të njohur (EMRI+FOTO)

“Grushti i fundit”/ Tronditet bota e sportit, infarkti i merr

Një atak në zemër i ka marrë jetën boksierit të njohur gjerman, Musa Yamak. Ai pësoi një atak në zemër dhe u rrëzua në ringun e boksit pas një përleshjeje më herët gjatë ditës në një shfaqje të vogël në Garching, Gjermani.

Yamak (8-0, 8 KO), një boksier 38-vjeçar dhe deri në atë pikë i pamposhtur gjerman me origjinë turke, u përpoq të dilte për raundin e tretë, por u rrëzua në tokë dhe ra pa ndjenja.

Ndeshja u fitua nga veterani ugandan Hamza Wandera (20-19, 3 nokaut). Mediat gjermane dhe ndërkombëtare raportojnë se Yamak tentoi të dilte për të tretën, por papritur u rrëzua pa ndjenja. Ai nuk mund të ringjallej.

“Grushti i fundit”/ Tronditet bota e sportit, infarkti i merr

Më vonë, boksieri u shpall i vdekur në spital. E sa i përket shkakut të asaj që ka ndodhur, raportohet se vdekja e tij ka ardhur si rezultat i një infarkti të miokardit.

Yamak u bë profesionist në vitin 2017 në një karrierë të ulët, e cila natyrisht u ndikua nga pandemia e vazhdueshme e koronavirusit. Dhe në luftën e tij të fundit në nëntor 2021, ai fitoi titullin WBFI duke mposhtur Siarhei Huliakevich.