BREAKING NEWS

Artan Hoxha publishes the photo of Meta and Rama that is circulating rapidly: The commander looks at what he finds when he receives a special adviser free of charge

Artan Hoxha publishes the photo of Meta and Rama that is circulating rapidly:
x
BREAKING NEWS

The well-known ex-CIA officer reveals the strong behind-the-scenes from the "McGonigal" file: The ex-FBI agent was paid by the Albanian government, received $225,000 in bribes, here's what he hid and the details that could sink him

The well-known ex-CIA officer reveals the strong behind-the-scenes from the
x
BREAKING NEWS

Here are the secret bargains between Rama and Berisha to keep each other in power, from the slapping of shoulders in 2008 after the Gërdec tragedy, to the impunity of the murders on "January 21", to the attacks on SPAK

Here are the secret bargains between Rama and Berisha to keep each other in
x
BREAKING NEWS

"McGonigal in a dress"/ Sali Berisha breaks the 'bomb': Yuri Kim has threatened me with obscene messages

"McGonigal in a dress"/ Sali Berisha breaks the 'bomb': Yuri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ilir Meta, the repentant justice who will sink Sali Berisha, the files of the head of the PL in SPAK against the chief preacher

Frrok Çupi: Ilir Meta, the repentant justice who will sink Sali Berisha,
x
BREAKING NEWS

Sad! The death of the 29-year-old 2 days after leaving the maternity hospital, the "Koço Glozheni" hospital reacts and discloses the serious details

Sad! The death of the 29-year-old 2 days after leaving the maternity hospital,
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu shows the scheme that Lulzim Basha will use to finally eliminate Sali Berisha from politics, this is how May 14 risks turning into a second '96

Kreshnik Spahiu shows the scheme that Lulzim Basha will use to finally eliminate
x
BREAKING NEWS

Another shocking event after the death of the 34-year-old, the 29-year-old died in Tirana, after giving birth to the baby 4 days ago

Another shocking event after the death of the 34-year-old, the 29-year-old died
x

Sport

De Biazi for the Italian media: Rrahmani super! He started at Partizan and today he is at Napoli

De Biazi for the Italian media: Rrahmani super! He started at Partizan and today

The most successful coach in the history of the National Team and the current strategist of Azerbaijan, Xhani de Biazi, spoke for a long time about "Tuttomercatoweb", where he showed his favorite team in the World Cup. The Italian also talks about Napoli and especially about Amir Rrahman, who started at Partizan and is now one of the leaders of Napoli.

THE WORLD CUP - "Spain is the team I trust the most in the World Cup. I would be very happy if Luis Enrique won this tournament, after the events that life has dealt him. With one hand God took something from him, but with the other he would give something back".

"AJURR" - "Italy is a disappointment. To think of two World Cups without participation for a team that won the European Championship just last year is something abnormal. I think Mancini is on the right track, he has the right players to do what he wants. Apart from the obstacle against Switzerland and the defeat against North Macedonia, I think that Mancini's period in Italy is definitely positive".

YOUNGSTERS – "Zaniolo's experience has paid off, but now he needs to focus more on the players who are playing regularly. Young people then know that if they do well, they have a clear path forward. It all depends on desire. Bringing players to the national team, who have not yet played with the first team in their clubs, I think is a way to bring them closer to the environment, but at the same time it can also lead to a psychological imbalance if the youngsters do not are ready for these episodes".

NAPOLI - "Each coach has the ability to make the most of the players at his disposal. I think that coach Spaleti has found a really extraordinary organic. Those who work inside the club, I mean the scouting and everything that has been done, have found the right players, if we think of Kim, Kvaratskhelia or Anguisa. They are all functional for the project. Spaleti is very smart, he knows how to deal with situations and I believe that he understands that he has the wheel of a very good car in his hand".

RRAHMANI – “Mendoj se ai ka një potencial të jashtëzakonshëm, edhe në nivelin fizik. Para disa sezonesh luante në një kampionat të vogël, te Partizani i Tiranës në Shqipëri dhe bëri një udhëtim të rëndësishëm përpara se të mbërrinte te Napoli. Ai kaloi fillimisht në Kroaci dhe më pas erdhi në Itali te Verona. Ishte shumë i zoti për t’u ambientuar dhe në vende të ndryshme dhe kjo ndodh falë cilësive të mëdha të tij”.

SERIA A – “Nëse shohim renditjen sot, vëmë re se Napoli ka një diferencë të rëndësishme, por në jetë kurrë nuk mund të thuash kurrë. Milani është një ekip që ka cilësi, Juventusi ka gjetur ritmin e tij dhe ne duhet të shohim sesi do të jenë kur t’u kthehen të gjithë të dëmtuarit, sepse është një ekip plot me lojtarë që marrin pjesë në Kupën e Botës. Pastaj është Lacio, që me Sarrin po bën shumë mirë, po luan në një kampionat të madh. Nuk e di, por bashkë me Interin, këto skuadra mund të konsiderohen si ndjekësit e Napolit. Kampionati është pak i tronditur, sepse Napoli është jashtë çdo logjike dhe po ecën me një ritëm të çmendur”, tha mes të tjerash De Biazi.