BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x
BREAKING NEWS

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që dëshmojnë se Sali Berisha është vrasësi i padënuar i “21 Janarit”, zbardhen prapaskenat e bujshme

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që
x
BREAKING NEWS

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga Europol të përgjimeve të “EncroChat” dhe “Sky”, Rrumbullaku hap me urgjencë garën për gradat

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga
x
BREAKING NEWS

Skandali i madh, ja si kryeministri Rama ia fali portin e Vlorës Samir Manes vetëm për 1 euro, përveç pasurimit të oligarkut, qytetarët dhe shteti nuk përfitojnë asnjë gjë, zbardhen detajet e forta nga kontrata

Skandali i madh, ja si kryeministri Rama ia fali portin e Vlorës Samir
x
BREAKING NEWS

Baza detare e Sarandës, Meçollari akuzon rëndë Begaj: Dizinformoi me firmë dhe vulë

Baza detare e Sarandës, Meçollari akuzon rëndë Begaj:
x
BREAKING NEWS

“Fole grerëzash”, ish-drejtuesi i Policisë zbulon prapaskena të forta: Më shumë se nga kriminelët ruheshim nga…

“Fole grerëzash”, ish-drejtuesi i Policisë zbulon
x

Sport

Bluza me legjendën Adem Jashari e Ramadanit “çmend” serbët: Festim skandaloz

Bluza me legjendën Adem Jashari e Ramadanit “çmend”

Falë barazimit 1-1 ndaj Moldavisë, Shqipëria siguroi për herë të dytë në historinë e saj pjesëmarrjen në finalet e një europiani.

Kuqezinjtë zhvilluan një fushatë kualifikuese fantastike dhe të hënën ndaj Ishujve Faroe në Air Albania kanë shansin e madh që të fitojnë Grupin E.

Festa e të gjithë shqiptarëve ishte e madhe dhe legjitime teksa lojtarët dhe trajneri Sylvinho rishkruan historinë. Një nga lojtarët më të dalluar për kuqezinjtë në këtë rrugëtim është Ylber Ramadani. Në intervistën pas ndeshjes për SuperSport, mesfushori u shfaq i veshur me një bluzë në të cilën ishte stampuar portreti i heroit legjendar, Adem Jashari.

Kaq mjaftoi që në mediat serbe të nisë histerizmi i zakonshëm duke e konsideruar Adem Jasharin një terrorist, ndërsa festën e Ramadanit si skandaloze. Megjithatë, nuk është hera e parë që serbët ndjehen të provokuar, edhe pse historinë e njohin të gjithë dhe janë ata të cilët nuk e kanë mësuar siç duhet.