BREAKING NEWS

Kush janë 10 kandidatët që mbeten në garë për fitimin e “Topit të Artë” (Lista)

Kush janë 10 kandidatët që mbeten në garë për
x
BREAKING NEWS

U qëllua me plumb pas shpine, ndërron jetë ish-deputeti, Pashko Ujka

U qëllua me plumb pas shpine, ndërron jetë ish-deputeti, Pashko
x
BREAKING NEWS

Pashko Ujka në gjendje të rëndë, familjarët e tij kërkojnë gjak

Pashko Ujka në gjendje të rëndë, familjarët e tij
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela flet me emra, paralajmëron arrestime “bombë” në nivele shumë të larta të politikës shqiptare: Goditja që do të marrë Sali Berisha së shpejti...

Spartak Ngjela flet me emra, paralajmëron arrestime
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike nga përfundimi i projektit gjigant: Do të bëhet një korridor lidhës i rëndësishëm Lindje-Perëndim

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike
x

Sport

Befasi në Kupë, Egnatia eliminon Kukësin, Flamurtari shokon Kastriotin

Befasi në Kupë, Egnatia eliminon Kukësin, Flamurtari shokon

Kukësi është eliminuar dje nga Kupa e Shqipërisë. Pavarësisht se e fitoi duelin me Egnatian 1-0, kuksianët vuajtën disfatën e ndeshjes së parë të turit të dytë, ku kishin humbur 3-1 ndaj rrogozhinasve. Natyrisht që pritej një forcë e shtuar e Kukësit në këtë përballje, por rezultati duhej të ishte më i thellë, gjë që verilindorët nuk ia dolën. Pra në turin e tretë shkon Egnatia, ndërsa Kukësi do t’i përqendrojë forcat e tij në kampionat, ku të hënën do të ketë një duel vendimtar për rivalitetin e titullit ndaj Tiranës. Në fund të ndeshjes së djeshme në Kupë, trajneri Diego Longo i Kukësit është shprehur me nota pozitive për ekipin, duke thënë se kjo është loja që ai dëshiron nga ekipi i tij. “Një nga ndeshjet më të mira të luajtura, edhe pse fitorja nuk mjaftoi për të kaluar turin. Mëkat për ndeshjen e parë, por me të vërtetë një ndeshje e mirë. 85% mbajtje topi, një shtyllë, shumë raste të qarta dhe një gol i anuluar në fund. Duhet të vazhdojmë kështu. Nëse ndokush nuk e kupton, më vjen keq për të, por është një problem i tiji. Tani të mendojmë të rikuperojmë dhe menjëherë mendjen te Tirana. Të hënën do të jetë një ndeshje e madhe”, shkruan Longo në statusin e tij në rrjetet sociale.

Kryendeshja me Bylisin, Skënderbeu kualifikohet nga penalltitë

Korçarët mposhtën dje mes emocionesh 4-3 me penallti Bylisin pas rezultatit final 3-3 të dy ndeshjeve të luajtura. Kjo ishte një ndër ndeshjet më të bukura e më të luftuara të Kupës duke prodhuar një rezultat fantastik. Të parët që kaluan në avantazh ishin ballshiotët me Qardakun, ndërsa Meksi dhe Elvi Berisha përmbysën gjithçka në pjesën e parë. Ishte sërish Qardaku që barazoi shifrat duke çuar takimin në shtesa, ku më pas skuadrat i janë drejtuar penalltive. Skënderbeu është treguar më e saktë duke shënuar 4 prej tyre, ndërsa Bylisi ka shënuar vetëm 2 duke gabuar dhe dy të tjera. Në turin e tretë korçarët do të ndeshen me Teutën që më herët eliminoi Korabin.

Partizani nuk toleron, kalon në turin e tretë

Të kuqtë kanë bërë një performancë të mirë në Kupën e Shqipërisë, ku eliminuan Besëlidhjen e Lezhës. Në fakt, kjo skuadër i kishte hapur probleme Partizanit në të shkuarën dhe shorti kishte sjellë emocione me këtë përballje, por të kuqtë e zgjidhën si duhet fatin e kualifikimit, duke i fituar të dy përballjet me lezhjanët. Kështu, Partizani ka marrë një fitore të vuajtur 2-0 përballë Besëlidhjen në ndeshjen e luajtur në Cërrik. Natyrisht, Partizani do ta ketë sërish të vështirë, pasi në turin e tretë do të luajë përballë fituesit të derbit Tirana-Dinamo.

Surpriza/ Flamurtari mund të lakmojë Europën nga Kupa e Shqipërisë

Flamurtari bëri surprizën e madhe dje në Kupën e Shqipërisë. Kuqezinjtë, një nga ekipet më të lavdishme të futbollit shqiptar, garojnë në Kategorinë e Dytë. Gjithsesi, sot Flamurtari fitoi 2-4 në transfertë ndaj Kastriotit (1-1 ndeshja e parë) dhe siguroi një kualifikim fantastik në çerekfinalet e turneut të dytë të Kupës së Shqipërisë. Diamanti (2 herë), Pjeshka dhe Ribaj realizuan golat e suksesit. Vlonjatët bëhen e para skuadër e Kategorisë së Dytë në histori që kualifikohet në çerekfinalet e Kupës.