BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu i publikon Lulzim Bashës foton që ‘po bën namin’ në rrjet

Kreshnik Spahiu i publikon Lulzim Bashës foton që ‘po bën
x
BREAKING NEWS

Rama bën ndryshime në qeveri, largohet nga detyra zv.ministrja e Shëndetësisë, ja posti i rëndësishëm që do të marrë Eugena Tomini

Rama bën ndryshime në qeveri, largohet nga detyra zv.ministrja e
x
BREAKING NEWS

"50 milion euro investim"/ Niko Peleshi jep lajmin e mirë pas përfundimit të mbledhjes së qeverisë: Në janar nis puna në ...

"50 milion euro investim"/ Niko Peleshi jep lajmin e mirë pas
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Berisha s’ka lidhje me 8 dhjetorin, ja si ju vodhi protestën studentëve për të ardhur në pushtet, sulmet e Metës ndaj Kushtetueses absurde

Fatos Klosi: Berisha s’ka lidhje me 8 dhjetorin, ja si ju vodhi
x
BREAKING NEWS

Sanksionet amerikane, Kim paralajmëron goditje të fortë ndaj të korruptuarve shqiptarë, Escobar sot del me mesazhe të fuqishme

Sanksionet amerikane, Kim paralajmëron goditje të fortë ndaj
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Berisha rrezikon të arrestohet, përkrahja e SHBA për Bashën ka shqetësuar Ramën, nuk e përdor dot Saliun si “gogol”

Spartak Ngjela: Berisha rrezikon të arrestohet, përkrahja e SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën lëvizjen e papritur para Kuvendit të Berishës

SHBA bën lëvizjen e papritur para Kuvendit të Berishës
x

Sport

A është Armando Broja i dëmtuar? Trajneri i Southampton zbulon gjendjen shëndetësore të sulmuesit shqiptar

A është Armando Broja i dëmtuar? Trajneri i Southampton zbulon

Armando Broja është kthyer një lojtarin më të përfolur të Kombëtares. Të gjithë prisnin që sulmuesi kuqezi të zbriti në Ëembley për të bërë realitet ëndrrën e tij, të luante kundër Anglisë. Për fat të keq nuk e mendoi në këtë mënyrë trajneri Edy Reja, ky vendim i italianit por dhe amullia e madhe që shoqëroi gjendjen e tij fizike krijojë shumë pakënaqësi në radhët e tifozëve.

Broja ka lënë pas dëmtimin e pësuar në kavilje dhe do të jetë në dispozicion të Southampton për sfidën e së shtunës kundër Norëich, fakt të cilin e konfirmoi në konference për shtyp trajneri, Ralph Hasenhuttl:

“Ëard-Proëse, Livramento, Broja dhe Stephens kanë qenë futbollistët me probleme fizike dhe që kanë punuar nën kujdesin e ekipit mjekësor. Megjithatë përveç Stephens, të gjithë të tjerët kanë kryer stërvitje të plota në fushë gjatë këtyre ditëve dhe do të jenë në dispozicion për sfidën ndaj Norëich. Broja ka pasur një problem në kyç, që duket se e ka kaluar totalisht tashmë dhe është gati për sfidën e radhës”, tha ndër të tjera Hasenhuttl.