BREAKING NEWS

“Këtë mavrinë po e shpallin të gjithë ‘non-grata’”, Romeo Kara del me deklaratën e fortë për Presidentin Meta: E bënë Liken rahmet për së gjalli!

“Këtë mavrinë po e shpallin të gjithë
x
BREAKING NEWS

Meta në alarm se mund shpallet “non grata” pas largimit nga Presidenca, sulmon ambasadën e SHBA dhe premton rezistencë

Meta në alarm se mund shpallet “non grata” pas largimit nga
x
BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron tërmet në Shqipëri e Ballkan, hap letrat për milionat e investuara në kompanitë “off shore”, të rrezikuar dhjetëra politikanë

SHBA paralajmëron tërmet në Shqipëri e Ballkan, hap letrat
x
BREAKING NEWS

Habitet Blendi Fevziu, Artan Hoxha i dërgon ‘live’ në emision mesazhin me informacionin që nuk e priste për vizitën e Erdoganit në Shqipëri: Në katin e parë të Kryeministrisë...(VIDEO)

Habitet Blendi Fevziu, Artan Hoxha i dërgon ‘live’ në
x
BREAKING NEWS

“Ishallah e ka pasur me shaka”/ Presidenti Meta doli me paralajmërimin e fortë, Artan Hoxha plas deklaratën e papritur: Për fat të mirë është akoma gjallë mes nesh....

“Ishallah e ka pasur me shaka”/ Presidenti Meta doli me
x
BREAKING NEWS

Ndodh edhe kështu/ Trafik droge me ambulancë, kapen 320 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar (VIDEO)

Ndodh edhe kështu/ Trafik droge me ambulancë, kapen 320 kg
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho të tjera deklarata bombë: Nëse nuk arrestohet Berisha do ketë viktima, ka krijuar një sekt vrasës me të fortë nga Tropoja

Spartak Braho të tjera deklarata bombë: Nëse nuk arrestohet
x
BREAKING NEWS

Humbet përfundimisht shansin për të fituar çmimin e madh, ky është banori që largohet nga shtëpia e Big Brother VIP

Humbet përfundimisht shansin për të fituar çmimin e madh,
x

Shëndeti

Studim surprizë, ja cilën sëmudje mund të shërojë Viagra

Studim surprizë, ja cilën sëmudje mund të shërojë

Mund të duket e vështirë të besohet, për të mos përmendur absurde, por një studim i fundit zbuloi se marrja e Viagrës mund të zvogëlojë rrezikun e zhvillimit të Alzheimerit. Prandaj, pilula blu sugjerohet si një recetë për t'u marrë me sëmundjen e tmerrshme: kjo ndodh sepse mund të ndihmojë në përmirësimin e shëndetit të trurit dhe në uljen e niveleve të proteinave toksike.

Hulumtimi bazohet në një kampion prej afërsisht 7.2 milionë të rriturish amerikanë: ekspertët që analizuan të dhënat zbuluan se ata që merrnin Viagra rregullisht kishin 69% më pak gjasa për t'u prekur nga Alzheimer në gjashtë vitet e ardhshme . Padyshim që do të nevojitet një studim më specifik dhe më i thelluar për të testuar përfitimet reale të sildenafilit, që është versioni gjenerik i Viagrës. Prandaj, rezultatet do të konfirmohen se ilaçi, i cili përdoret posaçërisht për të trajtuar disfunksionin erektil dhe disa lloje të presionit të lartë të gjakut, mund të përfaqësojë një trajtim të vlefshëm për Alzheimerin.

Aktualisht nuk ka një kurë të vërtetë për një sëmundje të tmerrshme, e cila prek qindra milionë njerëz në mbarë botën. Mbetet vetëm të shpresojmë se shkenca dhe mjekësia do të përparojnë në këtë kuptim: dhe kush e di nëse një kontribut shumë i rëndësishëm nuk mund të vijë nga Viagra.