BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Shëndeti

Pse nuk duhet të shkoni kurrë në shtrat me flokë të lagur?

Pse nuk duhet të shkoni kurrë në shtrat me flokë të

Shumë gra shpesh i lajnë flokët gjatë verës dhe më pas i lënë të thahen natyrshëm, madje disa shkojnë në shtrat me flokë gjysmë të thatë.

Edhe pse më të rriturit shpesh na këshillonim të mos e bënim sepse do të na shkaktojë dhimbje koke, por në fakt e vërteta është ndryshe. Nuk përjashtohet fakti ju mund të ftoheni, por ka edhe  armiq të fshehur që ndodhen në flokët e lagur.

Kur keni pasur një ditë të gjatë, gjëja e fundit me të cilën dëshironi të shqetësoheni është tharja e flokëve. Edhe pse mund të mos mendoni shumë për këtë, sepse në fund të fundit, po pyesni se çfarë mund të jetë e gabuar po një eksperte flokësh u bëri thirrje adhuruesve të bukurisë që të mos e anashkalojnë këtë hap të rëndësishëm.

Profesionistja, e cila punon në një sallon në Teksas, paralajmëron se ekziston një listë e problemeve që mund të ndodhin nëse shpesh shkoni në shtrat me flokë të lagur:

Kjo mund të çojë në thyerje serioze të flokëve,

Krimbave dhe probleme të ndryshme në lëkurën e kokës

Krimbi i ziles së kokës është një skuqje që mund të shkaktohet nga një infeksion mykotik që mund të bëjë që skalpi juaj të kruhet dhe të fillojë të skuqet.

Në raste të rënda, thonë studiuesit, infeksioni mund të shkaktojë edhe rënie të flokëve dhe në të gjithë kokën.