BREAKING NEWS

Kush janë 10 kandidatët që mbeten në garë për fitimin e “Topit të Artë” (Lista)

Kush janë 10 kandidatët që mbeten në garë për
x
BREAKING NEWS

U qëllua me plumb pas shpine, ndërron jetë ish-deputeti, Pashko Ujka

U qëllua me plumb pas shpine, ndërron jetë ish-deputeti, Pashko
x
BREAKING NEWS

Pashko Ujka në gjendje të rëndë, familjarët e tij kërkojnë gjak

Pashko Ujka në gjendje të rëndë, familjarët e tij
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela flet me emra, paralajmëron arrestime “bombë” në nivele shumë të larta të politikës shqiptare: Goditja që do të marrë Sali Berisha së shpejti...

Spartak Ngjela flet me emra, paralajmëron arrestime
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike nga përfundimi i projektit gjigant: Do të bëhet një korridor lidhës i rëndësishëm Lindje-Perëndim

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike
x

Shëndeti

Përdorej në mjekësinë tradicionale, do të befasoheni kur të mësoni cilat janë përfitimet shëndetësore të hudhrave të shtypura

Përdorej në mjekësinë tradicionale, do të befasoheni

Nuk vihet në dyshim se hudhra është ndër perimet më të shëndetshme në planet. Hudhra ka qenë pjesë e mjekësisë tradicionale tash e sa shekuj dhe mund të trajtojë shumë probleme serioze shëndetësore.

Ka shumë persona që hudhrën e përdorin edhe si trajtim anti-kanceroz. Ngrënia e rreth pesë karafilave të shtypur të hudhrës në përditshmëri mund t’i trajtoj në mënyrë efektive infeksionet kërpudhore.

Hudhra e shtypur është ndër më të shëndetshmet pasi që përmes saj e lironi një enzimë e cila e lufton kancerin. Enzima e njëjtë ka edhe veti anti-kërpudhore.

Vlen të ceket se ka shumë mënyra për konsumimin e hudhrës – mund ta hani direkt siç është, ose mund ta shtoni në ushqimin tuaj.

Mbi 4,200 studime të kryera kanë dëshmuar se hudhra i trajton rreth 150 probleme shëndetësore, duke përfshirë:

– Akumulimin e pllakave në arterie

– Helmimin me mërkur

– Dëmtimet në ADNn

– Kancerin

– Diabetin etj.