BREAKING NEWS

Ambasadori gjerman i shkon në zyrë Bashës, zbardhet çfarë u diskutua

Ambasadori gjerman i shkon në zyrë Bashës, zbardhet
x
BREAKING NEWS

“Tërmet!”/ Media rumune publikon faktet dhe shkruan për ndryshimet rrënjësore që pritet të ndodhin:Harta mund të ndryshojë, Shqipëria dhe Kosova do bashkohen

“Tërmet!”/ Media rumune publikon faktet dhe shkruan për
x
BREAKING NEWS

Ditë e trishtë për kinematografinë/ Ndahet nga jeta aktori i njohur shqiptar (EMRI+FOTO)

Ditë e trishtë për kinematografinë/ Ndahet nga jeta aktori i
x
BREAKING NEWS

Thellohet përplasja mes presidencës dhe Qeverisë/ "Shkel kushtetutën dhe autonominë e pushtetit vendor", Ilir Meta del me vendimin më të fundit

Thellohet përplasja mes presidencës dhe Qeverisë/ "Shkel
x
BREAKING NEWS

“Provat për shpalljen ‘non-grata’ i siguroi FBI dhe CIA”, Spartak Ngjela plas ‘bombën’ për Sali Berishën

“Provat për shpalljen ‘non-grata’ i siguroi FBI dhe
x
BREAKING NEWS

Ulsi Manja me ‘dorë të fortë”, del me paralajmërimin e rëndësishëm

Ulsi Manja me ‘dorë të fortë”, del me
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe për artin shqiptar, ndahet nga jeta piktori i njohur, një nga më të mirët në zhanrin e peisazhit (EMRI+FOTO)

Humbje e madhe për artin shqiptar, ndahet nga jeta piktori i njohur,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Metën e Berishën i ka bërë bashkë korrupsioni dhe frika e SPAK, nuk trembet SHBA me “Foltore”, 3 makina policie duhen për t’i arrestuar

Spartak Ngjela: Metën e Berishën i ka bërë bashkë
x

Shëndeti

Nuk është mirë të bëni dush para gjumit! Zbuloni arsyen se pse 

Nuk është mirë të bëni dush para gjumit! Zbuloni arsyen

Dushi para gjumit relakson, kjo është e sigurt, por ky zakon që shumica e praktikojnë megjithatë nuk është i shëndetshëm

Mjekët këshillojnë që dushi para gjumit të zhvendoset më herët – të paktën një orë para se të shkoni në shtrat, në mënyrë që të mos i bëjmë vetes më shumë keq sesa mirë, transmeton Telegrafi.

Këto janë arsyet pse duhet të shmangni dushin para gjumit:

Të bësh dush para se të flesh gjumë përshpejton rrahjet e zemrësNëse keni pasur ndonjëherë ndjenjën se zemra juaj rreh më shpejt pas një dushi të nxehtë, ka një shpjegim ekspertësh për këtë.

Natyrisht, uji i nxehtë rrit presionin e gjakut, ndërsa mjekët paralajmërojnë se madje mund të nxehet trupi dhe të shkaktojë stres në zemër.

Kur zemra rreh shpejt, ne jemi të shqetësuar dhe do të jetë e vështirë për ne të flemë në kohën e planifikuar.

Cilësia e flokëve mund të bjerë

Nëse i lagni flokët gjatë dushit dhe urreni t’i thani, do të bini në gjumë me flokë të lagur, dhe kjo shkakton shumë probleme shëndetësore

Gjithashtu, një jastëk i lagur do të jetë një mjedis i përshtatshëm për formimin e baktereve, të cilat mund të sjellin probleme të ndryshme me lëkurën e kokës, si kruajtje, acarim apo zbokth.