BREAKING NEWS

Si u aksidentua eskorta e Sali Berishës në Laç, një mjet hyri kundravajtje / Ja gjendja shëndetësore e ish-kryeministrit

Si u aksidentua eskorta e Sali Berishës në Laç, një mjet
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Kosovë! Breshëri plumbash ndaj një autobusi me nxënës, dyshohet për viktima dhe të plagosur

E rëndë në Kosovë! Breshëri plumbash ndaj një
x
BREAKING NEWS

Varianti i ri i koronavirusit quhet Omicron, OBSH e shqetësuar: Ka një numër të madh mutacionesh

Varianti i ri i koronavirusit quhet Omicron, OBSH e shqetësuar: Ka një
x
BREAKING NEWS

“Je i përshtatshëm për qelitë e Shqipërisë dhe SHBA-së”, Sali Berisha e paralajmëroi me burg pas largimit të Ramës, reagon për herë të parë Lulzim Basha

“Je i përshtatshëm për qelitë e Shqipërisë
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha i kujton Ramës paralajmërimin që i ka bërë Fatos Nanos kur ishte kryeministër: Kjo vlen edhe për ty, nuk do të bierë më mendja për Lul pengun

Sali Berisha i kujton Ramës paralajmërimin që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

18 pacientë në gjendje të rëndë, Ministria e Shëndetësisë jep bilancin ditor: Regjistrohen 9 viktima në 24 orë, nga 2902 testime ja sa qytetarë kanë rezultuar pozitiv

18 pacientë në gjendje të rëndë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Publikohet FOTOJA/ “Na hidhërove o mikeshë e veçantë”, kjo është farmacistja 34-vjeçare dhe vajza e mjekut të njohur që u hodh me fëmijën 1 vjeç nga kati i pestë. Shoqja e saj prek me fjalët

Publikohet FOTOJA/ “Na hidhërove o mikeshë e
x
BREAKING NEWS

Zbardhen të tjera detaje dhe dëshmi për ngjarjen që tronditi Vlorën/ Nga njëri divorc te tjetri, jeta e vështirë dhe fjalët e fundit të nënës 34-vjeçare që u hodh me fëmijën 1-vjeç nga pallati

Zbardhen të tjera detaje dhe dëshmi për ngjarjen që tronditi
x

Shëndeti

Ndoshta nuk e keni ditur por ka një efekt çudibërës, ky është ilaçi më i mirë për djegiet nga dielli që tashmë është në kuzhinën tuaj

Ndoshta nuk e keni ditur por ka një efekt çudibërës, ky

Djegia nuk është aspak e bukur, në fakt është tepër e dhimbshme, por për fat të mirë mund të jeni në gjendje të qetësoni pickimin dhe të shmangni dëmtimet e qëndrueshme falë një lënde kuzhine që keni në dollapin tuaj: mjaltë.

Mund të duket e çuditshme të përdorni mjaltë për ndonjë gjë tjetër përveç ëmbëlsimit të ushqimit dhe pijeve, por është mbështetur si një ilaç shtëpiak për probleme të lëkurës si djegiet nga dielli për shekuj falë vetive të saj shëruese.

Keni nevojë për prova? Një studim i botuar vitin e kaluar nxjerr në pah mënyrën se si mjalti vepron si një anti-bakterial natyral, anti-inflamator, antioksidant dhe dezinfektues kur aplikohet lokalisht.

Autorët e studimit gjithashtu vunë në dukje se mjalti manuka, i cili prodhohet nga bletët që polenizojnë shkurre specifike në Zelandën e Re, ka të gjithë ata faktorë të dobishëm në një përqendrim pak më të lartë.

Mirë, edhe pse me shumë përfitime, ideja e përhapjes së mjaltit ngjitës dhe të butë në të gjithë lëkurën tuaj ndoshta ende nuk tingëllon aq tërheqëse. Mund të bëhet pak e çrregullt – por gjithashtu, është e vlefshëm kur ndjeni se nxehtësia e dhimbshme fillon të zhduket menjëherë!

Dhe pavarësisht nga errësira fillestare, është gjithashtu me të vërtetë e lehtë të lahesh në dush.