BREAKING NEWS

A do preken zyrtarë shqiptarë? Anthony Blinken paralajmëron zhvillime të bujshme, zbardhet njoftimi i rëndësishëm

A do preken zyrtarë shqiptarë? Anthony Blinken paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon të dhënat e fundit: Ja si paraqitet situata epidemiologjike në vend

Ministria e Shëndetësisë publikon të dhënat e fundit:
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni është kancer”, çfarë po paralajmëron Yuri Kim: SHBA po ndërmerr hapa shtesë

“Korrupsioni është kancer”, çfarë po
x
BREAKING NEWS

Deputeti i PD plas 'bombën': Është trishtuese. Ja çfarë bën për Sali Berishën njeriu i Tom Doshit (VIDEO)

Deputeti i PD plas 'bombën': Është trishtuese. Ja
x
BREAKING NEWS

“Denar Biba në krye të Autoritetit të Konkurencës”/ Erion Braçe bën opozitarin dhe shpërthen hapur kundër kandidaturës: Kam rezerva për integritetin e zotërisë, kur të jem ballë për ballë...

“Denar Biba në krye të Autoritetit të
x
BREAKING NEWS

Padia e Grida Dumës për Erion Veliajn, SPAK merr vendimin përfundimtarë. Zbardhet çfarë u vendos

Padia e Grida Dumës për Erion Veliajn, SPAK merr vendimin
x
BREAKING NEWS

“Ky është skenari i Berishës”, Roland Bejko plas deklaratën e fortë dhe parashikon se çfarë do të ndodhë në 11 Dhjetor: Mbreti del lakuriq!

“Ky është skenari i Berishës”, Roland Bejko plas
x
BREAKING NEWS

"Cikloni i fuqizuar prej 24 orësh"/ Lajda Porja tregon ndryshimin drastik të motit: Vendi jonë do goditet nga i ftohti polar. Ja ç'pritet të ndodhë nesër dhe sa do të shkojnë temperaturat

"Cikloni i fuqizuar prej 24 orësh"/ Lajda Porja tregon ndryshimin
x

Shëndeti

Mos i neglizhoni, këto janë 6 shenjat që tregojnë se trupi juaj është plot me toksina

Mos i neglizhoni, këto janë 6 shenjat që tregojnë se trupi

Toksinat janë prezente në çdo gjë që na rrethon, në ajër, ujë dhe në ushqimin që hamë. Madje edhe ‘smartphonat’ përmbajnë toksina. Ato akumulohen vazhdimisht në trup dhe mund të arrijë një pikë që ju mund të sëmureni rëndë.

Më poshtë ju tregojmë disa nga shenjat që tregojnë se është koha të detoksifikoheni sipas ‘Bright Side’:

1-Kapslliku. Shumë produkte ushqimore përmbajnë lëndë kimike të dëmshme. Këto lëndë akumulohen në stomak dhe zorrë duke reduktuar proçesin e tretjes dhe duke shkaktuar kapsllikun.

2-Marrje mendsh. Nëse ju keni marrje mendsh apo nuk mund të përqëndroheni, do të thotë se toksinat po ndikojnë tek ju. Ato reduktojnë vitaminat esenciale dhe mineralet që trupi juaj ka nevojë.

3-Deodorantët nuk funksionojnë. Kur deodorantët që ju përdorni nuk funksionojnë dhe ju përsëri keni djersitje me erë të keqe, atëherë kjo është një shenjë se trupi juaj përmban shumë toksina.

4-Kyçet dhe muskujt dhembin. Kur ju ndjeni dhimbje edhe pse nuk keni kryer asnje aktivitet lodhës atëherë kjo është një shenjë nga toksinat.

5-Shfaqje e pullave në trup. Produktet e trupit si përshembull shampot apo locionet përmbajnë toksina të dëmshme, duke shkaktuar pulla dhe tharjen e lëkurës.

6-Regjimi i gjumit nuk është i rregullt. Toksinat dëmtojnë sasinë e hormonit kortizol që është përgjegjes për gjumin, duke ndikuar negativisht dhe duke shkaktuar pagjumësi