BREAKING NEWS

Detaje të reja nga ngjarja në Përmet/ Pushimet kthehen në tragjedi, 24-vjeçari vrau nënën 4 ditë pasi u rikthyen në Shqipëri

Detaje të reja nga ngjarja në Përmet/ Pushimet kthehen në
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes
x
BREAKING NEWS

Shtëpia e Bardhë përshëndet Albin Kurtin për zgjidhjen e konfliktit dhe i kërkojnë Vuçiçit të ulë tensionet

Shtëpia e Bardhë përshëndet Albin Kurtin për zgjidhjen
x
BREAKING NEWS

Udhëtimi sekret i shefit të CIA-s në Kinë, çfarë misteri fsheh vizita e tij?

Udhëtimi sekret i shefit të CIA-s në Kinë,
x
BREAKING NEWS

Tronditëse në Përmet, 24-vjeçari vret nënën e tij

Tronditëse në Përmet, 24-vjeçari vret nënën e
x
BREAKING NEWS

Shmanget konflikti i shekullit, tension në ngushticën e Tajvanit, kinezët provokojnë amerikanët

Shmanget konflikti i shekullit, tension në ngushticën e Tajvanit,
x
BREAKING NEWS

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar
x

Shëndeti

Iu nis aritmia zemrës papritur? Mjekët zbulojnë se çfarë duhet të bëni menjëherë

Iu nis aritmia zemrës papritur? Mjekët zbulojnë se

Aritmia është një nga simptomat që kemi ndjerë të na ndodhë të gjithëve të paktën një herë. Shpeshherë situatat në të cilat ne frikësohemi, shqetësimi rreth dickaje apo dikujt, ankthi bëjnë që zemra jonë të rrahë aq shpejt sa na duket sikur do të na dalë nga vendi.

Këto rrahje të sheshta zemre na shqetësojnë qoftë edhe nëse ndodhin vetëm një herë. Ndër shkaqe të tjera të kësaj simptome janë dhe: një situatë rreziku, aktiviteti i fortë fizik, disa filxhan kafe më shumë se normalja në ditë ka dhe raste të lidhura me disbalanca kronike në trup të cilat kanë sjellë dhe këtë simptomë.

Cfarë do t’ju ndihmonte të largoni atë ndjesi!


Konsumimi i:

• 400 mg Magnesium Bisglycinate (gjithmonë me këshillë dhe rekomandim mjeku ose farmacisti)!

• Spërkasni vaktet tuaja me pak Cayenne Pepper pluhur!


• Përdorni kurën e ujit me kripë, ku shtoni kripë himalaje ose deti në ujin tuaj. Doza e sugjeruar është 1/4 l.V kripë në 250 ml ujë.