BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon të dhënat e fundit: Ja si paraqitet situata epidemiologjike në vend

Ministria e Shëndetësisë publikon të dhënat e fundit:
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni është kancer”, çfarë po paralajmëron Yuri Kim: SHBA po ndërmerr hapa shtesë

“Korrupsioni është kancer”, çfarë po
x
BREAKING NEWS

Deputeti i PD plas 'bombën': Është trishtuese. Ja çfarë bën për Sali Berishën njeriu i Tom Doshit (VIDEO)

Deputeti i PD plas 'bombën': Është trishtuese. Ja
x
BREAKING NEWS

“Denar Biba në krye të Autoritetit të Konkurencës”/ Erion Braçe bën opozitarin dhe shpërthen hapur kundër kandidaturës: Kam rezerva për integritetin e zotërisë, kur të jem ballë për ballë...

“Denar Biba në krye të Autoritetit të
x
BREAKING NEWS

Padia e Grida Dumës për Erion Veliajn, SPAK merr vendimin përfundimtarë. Zbardhet çfarë u vendos

Padia e Grida Dumës për Erion Veliajn, SPAK merr vendimin
x
BREAKING NEWS

“Ky është skenari i Berishës”, Roland Bejko plas deklaratën e fortë dhe parashikon se çfarë do të ndodhë në 11 Dhjetor: Mbreti del lakuriq!

“Ky është skenari i Berishës”, Roland Bejko plas
x
BREAKING NEWS

"Cikloni i fuqizuar prej 24 orësh"/ Lajda Porja tregon ndryshimin drastik të motit: Vendi jonë do goditet nga i ftohti polar. Ja ç'pritet të ndodhë nesër dhe sa do të shkojnë temperaturat

"Cikloni i fuqizuar prej 24 orësh"/ Lajda Porja tregon ndryshimin
x
BREAKING NEWS

Amerikanët vihen në lëvizje për të bllokuar skenarët destabilizues të Berishës, i dërguar i DASH vizitë në Tiranë 2 ditë para Kuvendit të 11 dhjetorit

Amerikanët vihen në lëvizje për të bllokuar
x

Shëndeti

Duhet të shtoni pak kakao në kafe! Ja arsyeja që me shumë mundësi nuk e keni ditur

Duhet të shtoni pak kakao në kafe! Ja arsyeja që me shumë

Nëse i përkisni kategorisë që nuk e duron dot hidhësinë natyrale të kafesë së thjeshtë, mund ta ëmbëlsoni pak duke shtuar kakao.

Jo vetëm për këtë arsye, por shtimi i kakaos mund të ofrojë një sërë përfitimesh shëndetësore. Pluhuri i kakaos në kafe përshpejton funksionet metabolike dhe t’ju ndihmojë të humbni peshë më shpejt.

Kakao përmban polifenole, antioksidantë natyralë që ndihmojnë në rregullimin e metabolizmit dhe trajtimin e inflamacionit kronik, sipas revistës Phytotherapy Research. Së fundmi, polifenolet që gjenden në kakao, ndihmojnë në luftën kundër plakjes, ndërkohë që nxisin funksionimin e mirë të zemrës.

Pra, nëse ideja për të hedhur kakao në kafe nuk ju dukej mjaft tërheqëse, tani keni arsye të tjera për ta bërë këtë një zakon. Mund të shtoni kakaon në kafe të nxehtë ose të ftohtë.