BREAKING NEWS

Deputeti i PD plas 'bombën': Është trishtuese. Ja çfarë bën për Sali Berishën njeriu i Tom Doshit (VIDEO)

Deputeti i PD plas 'bombën': Është trishtuese. Ja
x
BREAKING NEWS

“Denar Biba në krye të Autoritetit të Konkurencës”/ Erion Braçe bën opozitarin dhe shpërthen hapur kundër kandidaturës: Kam rezerva për integritetin e zotërisë, kur të jem ballë për ballë...

“Denar Biba në krye të Autoritetit të
x
BREAKING NEWS

Padia e Grida Dumës për Erion Veliajn, SPAK merr vendimin përfundimtarë. Zbardhet çfarë u vendos

Padia e Grida Dumës për Erion Veliajn, SPAK merr vendimin
x
BREAKING NEWS

“Ky është skenari i Berishës”, Roland Bejko plas deklaratën e fortë dhe parashikon se çfarë do të ndodhë në 11 Dhjetor: Mbreti del lakuriq!

“Ky është skenari i Berishës”, Roland Bejko plas
x
BREAKING NEWS

"Cikloni i fuqizuar prej 24 orësh"/ Lajda Porja tregon ndryshimin drastik të motit: Vendi jonë do goditet nga i ftohti polar. Ja ç'pritet të ndodhë nesër dhe sa do të shkojnë temperaturat

"Cikloni i fuqizuar prej 24 orësh"/ Lajda Porja tregon ndryshimin
x
BREAKING NEWS

Amerikanët vihen në lëvizje për të bllokuar skenarët destabilizues të Berishës, i dërguar i DASH vizitë në Tiranë 2 ditë para Kuvendit të 11 dhjetorit

Amerikanët vihen në lëvizje për të bllokuar
x
BREAKING NEWS

Berisha pranon dështimin, vetëm 2100 delegatë konfirmojnë firmat për 11 dhjetorin, degët akuza për falsifikime me formularët

Berisha pranon dështimin, vetëm 2100 delegatë konfirmojnë
x
BREAKING NEWS

Foltorja me shqiptarët e SHBA, Berishës i shkon vetëm një përfaqësues i Vatrës, sulmon Yuri Kim dhe kërcënon me protesta

Foltorja me shqiptarët e SHBA, Berishës i shkon vetëm një
x

Rajoni

Vuçiç jep alarmin: Serbia po shuhet si komb

Vuçiç jep alarmin: Serbia po shuhet si komb

Madje, presidenti serb duket e konsideron gjendje aq alarmante sa arriti të bënte një pohim shumë të fortë: Serbia, sipas tij, po zhduket si komb.

Për këtë arsye, Vuçiç njoftoi se do të trefishohet pagesa për nënat që lindin për herë të parë, duke shkuar që nga janari në 2.550 euro thotë Bloomberg.

Po kështu, do të rritet ndihma ekzistuese për familjet që kanë më shumë fëmijë.

Jemi më pak çdo ditë që kalon, duhet të shtojmë fëmijët”, ishte komenti i kreut të shtetit serb.

Sipas tij, mirë është që çdo familje të ketë minimumi dy fëmijë, por mundësisht edhe më shumë.

Po kështu, ofrohet mbështetje për nënat që lindin fëmijën e tretë apo të katërt.Për fëmijën e tretë, ato do të marrin nga 85 euro në muaj për 10 vjet rresht, ndërkohë për fëmijën e katërt do të përfitojnë 150 euro në muaj për 12 vjet.