BREAKING NEWS

“Tërmet!”/ Media rumune publikon faktet dhe shkruan për ndryshimet rrënjësore që pritet të ndodhin:Harta mund të ndryshojë, Shqipëria dhe Kosova do bashkohen

“Tërmet!”/ Media rumune publikon faktet dhe shkruan për
x
BREAKING NEWS

Ditë e trishtë për kinematografinë/ Ndahet nga jeta aktori i njohur shqiptar (EMRI+FOTO)

Ditë e trishtë për kinematografinë/ Ndahet nga jeta aktori i
x
BREAKING NEWS

Thellohet përplasja mes presidencës dhe Qeverisë/ "Shkel kushtetutën dhe autonominë e pushtetit vendor", Ilir Meta del me vendimin më të fundit

Thellohet përplasja mes presidencës dhe Qeverisë/ "Shkel
x
BREAKING NEWS

“Provat për shpalljen ‘non-grata’ i siguroi FBI dhe CIA”, Spartak Ngjela plas ‘bombën’ për Sali Berishën

“Provat për shpalljen ‘non-grata’ i siguroi FBI dhe
x
BREAKING NEWS

Ulsi Manja me ‘dorë të fortë”, del me paralajmërimin e rëndësishëm

Ulsi Manja me ‘dorë të fortë”, del me
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe për artin shqiptar, ndahet nga jeta piktori i njohur, një nga më të mirët në zhanrin e peisazhit (EMRI+FOTO)

Humbje e madhe për artin shqiptar, ndahet nga jeta piktori i njohur,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Metën e Berishën i ka bërë bashkë korrupsioni dhe frika e SPAK, nuk trembet SHBA me “Foltore”, 3 makina policie duhen për t’i arrestuar

Spartak Ngjela: Metën e Berishën i ka bërë bashkë
x
BREAKING NEWS

Provokon sërish Berisha, Luftën Nacionalçlirimtare e cilëson vëllavrasëse, akuza partizanëve për gjenocid dhe krime

Provokon sërish Berisha, Luftën Nacionalçlirimtare e
x

Rajoni

Tjetër ngjarje tronditëse/ Gjyshi 70-vjeçar përdhunon mbesën 8-vjeçare për 2 vite rresht, gjykata e dënon me 12 vite burg

Tjetër ngjarje tronditëse/ Gjyshi 70-vjeçar përdhunon

12 vite burg është dënuar një 70-vjeçar, pasi akuzohet se abuzoi seksualisht me mbesën e tij 8-vjeçare, për një periudhë dy vjeçare. Ngjarja e rëndë u shënuar në Volos të Greqisë.

I moshuari i ka mohuar akuzat, ku thuhet se nga viti 2014 deri në 2016 përdhunoi vazhdimisht mbesën e tij.

Gjykata e Apelit të Larisës e shpalli më në fund 70-vjeçarin fajtor duke e dënuar me 12-vjet heqje lirie. Kujtohet se 70-vjeçari është dënuar fillimisht me 18 vite burg në dhjetor të 2017-ës.