BREAKING NEWS

Zbardhen për herë të parë prapaskenat e edicionit të parë i lajmeve në Top Channel/ Monika Stafa bën rrëfimin e fortë, tregon bisedën me Enkel Demin: Më duket se e qelbëm (Nuk do ta besoni si dukej atëherë spikerja e lajmeve)

Zbardhen për herë të parë prapaskenat e edicionit të
x
BREAKING NEWS

Plas lufta për FSHF, kërkohet hetim ndërkombëtar për Armand Dukën, futen në lojë FBI, DEA, Scotland Yard dhe SPAK

Plas lufta për FSHF, kërkohet hetim ndërkombëtar për
x
BREAKING NEWS

2 dosje të bujshme pritet të shpërthejnë së shpejti nga SPAK, rrezikojnë arrestimin dhjetëra zyrtarë të zhytur në afera, nën hetim disa ish-ministra

2 dosje të bujshme pritet të shpërthejnë së shpejti nga
x
BREAKING NEWS

Luftë e nëndheshme brenda mazhorancës, partia ndahet në 2 klane, Balluku synon t’i marrë bashkinë Veliajt

Luftë e nëndheshme brenda mazhorancës, partia ndahet në 2
x
BREAKING NEWS

Mediat turke kritika qeverisë shqiptare: Spitali Amerikan burim kryesor i financimit të gylenistëve, Rama i dha hemodializën

Mediat turke kritika qeverisë shqiptare: Spitali Amerikan burim kryesor i
x
BREAKING NEWS

“Zot mbaje dorën”/ Klodiana Lala zbulon çfarë po ndodh në këtë qytet të Shqipërisë dhe ngre alarmin: Baballarët po iu vriten në...

“Zot mbaje dorën”/ Klodiana Lala zbulon çfarë po
x
BREAKING NEWS

Zi në kinematografinë shqiptare! Ndahet nga jeta në moshën 70-vjeçare aktori i njohur

Zi në kinematografinë shqiptare! Ndahet nga jeta në moshën
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Mbi 1000 të infektuar, regjistrohen 8 viktima në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Mbi 1000 të infektuar, regjistrohen 8
x

Rajoni

Një sulm terrorist? Policia e Kosovës jep deklaratë për mediat: Janë tre të vdekur dhe një i plagosur

Një sulm terrorist? Policia e Kosovës jep deklaratë për

Zv/drejtori i Policisë Rajonale të Pejës, Veton Elshani, ka folur lidhur me rastin ku u sulmua një autobus në Gllogjan të Deçanit dhe mbetën të vdekur tre persona dhe një i plagosur.

Elshani, në një konferencë për mediat deklaroi se qëllim i këtij sulmi mund të ketë qenë një person specifik, duke mënjanuar spekulimet për një akt terrorist, shkruajnë mediat kosovare.

“Nuk kemi ndonjë arsye të besojmë se kemi të bëjmë me akt terrorist. Ka mundësi që objektivi ka qenë dikush specifik në atë vend, sidoqoftë një person është plagosur dhe është jashtë rrezikut për jetën”, ka thënë ai.

“Janë tre të vdekur dhe një i plagosur. Policia është duke i hetuar të gjitha pistat e mundshme. Nuk kemi diçka të re të themi. U shprehim ngushëllime familjeve të të vdekurve”, tha Elshani.