BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon të dhënat e fundit: Ja si paraqitet situata epidemiologjike në vend

Ministria e Shëndetësisë publikon të dhënat e fundit:
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni është kancer”, çfarë po paralajmëron Yuri Kim: SHBA po ndërmerr hapa shtesë

“Korrupsioni është kancer”, çfarë po
x
BREAKING NEWS

Deputeti i PD plas 'bombën': Është trishtuese. Ja çfarë bën për Sali Berishën njeriu i Tom Doshit (VIDEO)

Deputeti i PD plas 'bombën': Është trishtuese. Ja
x
BREAKING NEWS

“Denar Biba në krye të Autoritetit të Konkurencës”/ Erion Braçe bën opozitarin dhe shpërthen hapur kundër kandidaturës: Kam rezerva për integritetin e zotërisë, kur të jem ballë për ballë...

“Denar Biba në krye të Autoritetit të
x
BREAKING NEWS

Padia e Grida Dumës për Erion Veliajn, SPAK merr vendimin përfundimtarë. Zbardhet çfarë u vendos

Padia e Grida Dumës për Erion Veliajn, SPAK merr vendimin
x
BREAKING NEWS

“Ky është skenari i Berishës”, Roland Bejko plas deklaratën e fortë dhe parashikon se çfarë do të ndodhë në 11 Dhjetor: Mbreti del lakuriq!

“Ky është skenari i Berishës”, Roland Bejko plas
x
BREAKING NEWS

"Cikloni i fuqizuar prej 24 orësh"/ Lajda Porja tregon ndryshimin drastik të motit: Vendi jonë do goditet nga i ftohti polar. Ja ç'pritet të ndodhë nesër dhe sa do të shkojnë temperaturat

"Cikloni i fuqizuar prej 24 orësh"/ Lajda Porja tregon ndryshimin
x
BREAKING NEWS

Amerikanët vihen në lëvizje për të bllokuar skenarët destabilizues të Berishës, i dërguar i DASH vizitë në Tiranë 2 ditë para Kuvendit të 11 dhjetorit

Amerikanët vihen në lëvizje për të bllokuar
x

Rajoni

“Babis e paramendoi vrasjen e gruas në detaje”, prokurori nxjerr provat për krimin që tronditi Greqinë dhe bën kërkesën e rëndësishme

“Babis e paramendoi vrasjen e gruas në detaje”, prokurori

Prokurori grek George Noulis kërkohet të rëndohet pozita e pilotit Babis Anagnostopoulos i cili vrau të shoqen Caroline Crouch dhe vari qenin në shkallët e shtëpisë për ta bërë të duket si grabitje.

Prokurori thekson se Babis e kreu krimin në gjendje të qetë mendore duke mirëmenduar varjen e qenit dhe hedhjen e fajit te persona të tjerë. Kujdesi për vajzën e çiftit Lidia, i është besuar nënës së Caroline sipas një vendimi të lëshuar nga Maria Vogiatzaki.

Noulis ka dërguar një kërkesë me 24 faqe ku kërkon forcimin e dënimit të Babis. “Pesë minuta kohëzgjatja e mbytjes së viktimës, mënyra e mbylljes së kamerës, drejtimi i hetuese drejt një grabitje tw sajuar dhe tentativa e paramenduar për të mashtruar autoritetet”, kanë qenë provat e krimit që sipas Noulis tregojnë gjendjen e qetë mendore në të cilën i akuzuari ka kryer krimin.

“Kthjelltësia në hartimin paraprak të krimit mund të nxirret nga fakti se ai është kujdesur që kamerën ta fikë që të mos ketë prova vizuale kundër saj.

Ai ka komplotuar dhe paraqitur një skenar të rremë dhe për të mbështetur gjithë këtë plan është lidhur dhe ka lidhur viktimën, ndërsa ka tentuar të manipulojë telefonatat për të treguar se ka dështuar sepse ka qenë i lidhur”.