BREAKING NEWS

Thellohen skandalet e Presidentit/ 'Miq të ngushtë familjarë me Ilirin dhe Monikën më pas armiq dhe komplote', zbardhet kush është dëshmitarja që ka folur me gazetën austriake, bashkëshortja e biznesmenit të fuqishëm në vend dhe ish-kreu i DIA-s...

Thellohen skandalet e Presidentit/ 'Miq të ngushtë
x
BREAKING NEWS

700 mijë dollarë për një foto me Trump? Gazeta austriake i nxori skandalin, reagon sërish Ilir Meta dhe tregon çfarë ka ndodhur: Nëse ju duket Vasili si ish-presidenti i SHBA?! Kam bërë një takim si...

700 mijë dollarë për një foto me Trump? Gazeta austriake i
x
BREAKING NEWS

"Lali Eri do vijë herë pas herë të mbjellë ndonjë pemë që të dalë në TV"/ Rama këshillon banorët, tregon arsyen pse i bëri jeshile shtëpitë dhe çfarë i thanë: Mos vendosni dyshekë e makina si barrikada, kur të gjuajë komshiu me domate...

"Lali Eri do vijë herë pas herë të mbjellë
x
BREAKING NEWS

Rama i bëri thirrje SPAK-ut të hetojë Ilir Metën, shpërthen Presidenti dhe e kërcënon hapur kryeministrin: Pas 25 korrikut unë do...

Rama i bëri thirrje SPAK-ut të hetojë Ilir Metën,
x
BREAKING NEWS

Dënohet me tre vite burg deputetja shqiptare

Dënohet me tre vite burg deputetja shqiptare
x
BREAKING NEWS

"Ajo vijoi për gjatë 5 viteve dhe ende vijon"/ Meta del në konferencë urgjente dhe flet për prapaskenat e marrëveshjes së fshehtë Rama-Basha: E turpshme dhe tinzare e realizuar në errësirë të plotë

"Ajo vijoi për gjatë 5 viteve dhe ende vijon"/ Meta del
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Grida Duma bën veprimin e papritur në mes të mbledhjes për zgjedhjen e Presidentit të ri dhe sulmon keq Alibeajn: Ka disa individë në opozitë që duan të...

Çfarë ndodhi? Grida Duma bën veprimin e papritur në mes
x
BREAKING NEWS

Merret vendimi i rëndësishëm në konferencën e kryetarëve për përzgjedhjen e presidentit/ Balla: Të gjithë biem dakord. Publikohet data dhe ora

Merret vendimi i rëndësishëm në konferencën e
x

Politike

Zgjedhjet/ 'Lufta' në PD edhe në KQZ, Ilirjan Celibashi 'fundos' Sali Berishën, zbardhen detajet e fundit

Zgjedhjet/ 'Lufta' në PD edhe në KQZ, Ilirjan Celibashi

Përplasja në Partinë Demokratike, ashtu siç pritej, është transferuar edhe në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve i cili është duke zhvilluar sot mbledhjen e parë përgatitore për zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit.

Ivi Kaso, përfaqësues i PD në KQZ por që është me krahun e Berishës, ka kundërshtuar përfaqësinë e PD-së në komision pasi sipas tij i ka dërguar Lulzim Basha që nuk është më kryetar. Sipas tij vula e Partisë Demokratike ka ndryshuar që më 11 dhjetor. 

"Besoj që momenti procedural kur do të duhet të verifikohet kjo gjë nga ana e KQZ ka për të qenë regjistrimi i subjekteve zgjedhore në garë", tha Kaso.

Më të lexuarat