BREAKING NEWS

E rëndë/ Gjendet i vdekur shtetasi në një hotel, dalin detajet e para

E rëndë/ Gjendet i vdekur shtetasi në një hotel, dalin
x
BREAKING NEWS

"Të presim thesin e lekëve në kurriz?" Gazetari zbardh detaje për akuzat e Ahmetajt: Mund të ndjekë edhe rrugën e arratisjes si Adriatik Llalla

"Të presim thesin e lekëve në kurriz?" Gazetari zbardh
x
BREAKING NEWS

“Marrëveshja Beograd-Prishtinë?!”/ Reagon Rama, kërkon sqarime nga OKB: Gabim serioz apo lapsus? Jepni sqarime menjëherë

“Marrëveshja Beograd-Prishtinë?!”/ Reagon Rama,
x
BREAKING NEWS

A do arrestohet Ahmetaj? Juristja shpjegon prapaskenat: Ja çfarë po ndodh pas dyerve të SPAK

A do arrestohet Ahmetaj? Juristja shpjegon prapaskenat: Ja çfarë po
x
BREAKING NEWS

Akuzat mbi Arben Ahmetajn, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat: Rrezikon 10 vjet pas hekurave, ja ku ndryshon me Saimir Tahirin

Akuzat mbi Arben Ahmetajn, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat: Rrezikon 10 vjet
x
BREAKING NEWS

“Mikun mbaje pranë, armikun edhe më pranë”/ Çfarë po paralajmëron Artan Hoxha? Ja mesazh i koduar që jep nga Shkupi

“Mikun mbaje pranë, armikun edhe më pranë”/
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën ‘bombë’ dhe zbardh skemën që po përdoret: Arben Ahmetaj do arrestohet kur Rama të jetë në këtë shtet, jo rastësisht...

Kreshnik Spahiu plas deklaratën ‘bombë’ dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

A po zhduk provat Ahmetaj? Spahiu zbardh prapaskenat dhe zbulon skenarin: Akuzat mund të rrudhen deri në…

A po zhduk provat Ahmetaj? Spahiu zbardh prapaskenat dhe zbulon skenarin: Akuzat
x

Politike

Zgjedhjet e 14 majit/ Berisha tregon 'të fshehtat' e Ramës për votat e emigrantëve

Zgjedhjet e 14 majit/ Berisha tregon 'të fshehtat' e Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur se kryeministri Edi Rama bllokoi ndryshimet ligjore në kundërshtim me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e cila sanksionon të drejtën e emigrantëve për të votuar.

Komentet Berisha i bëri gjatë një takimi virtual me qytetarët e Londrës, ku theksoi nevojën për t’u bashkuar dhe për të përmbysur qeverinë e Edi Ramës.Ai kërkoi nga demokratët që gjatë këtyre dy muajve që kanë ngelur nga zgjedhjet lokale të bëjnë gjithçka kanë në dorë për fitoren e kandidatëve të opozitës.

“Ne do të bëjmë gjithçka për të përmbysur monizmin e Edi Ramës. Gjatë këtyre dy muajve të bëni çdo gjë që të keni në dorë që të ndihmoni në fitoren e kandidatëve tanë. Për herë të parë, në 32 vite kandidatët tanë të gjithë janë kandidatë nga vota e lirë. Janë zgjedhur nga antarësia dhe mbështetësit e PD-së.

Kësaj radhe Edi Rama bllokoi ndryshimet ligjore në kundërshtim dhe me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e cila sanksionon të drejtën tuaj kushtetuese për të votuar për kandidatët që doni. Një betejë e fuqishme do të fillojë për sanksionimin në ligje të kësaj kërkese. Kombi pa ju nuk është i drejtë, është i mangut. Të bashkojmë forcat për arritjen e një fitorejë të madhe në 14 maj. Faleminderit dhe urimet më të përzemërta”, u shpreh Berisha.

 

Më të lexuarat