BREAKING NEWS

Berisha zbulon telefonatën që solli përplasjen me Erdogan: Më kërkoi në mënyrë jodiplomatike…

Berisha zbulon telefonatën që solli përplasjen me Erdogan:
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha zbulon arsyen pse bojkotoi sot Kuvendin

Sali Berisha zbulon arsyen pse bojkotoi sot Kuvendin
x
BREAKING NEWS

Erdogan nuk e takoi, reagon për herë të parë Ilir Meta

Erdogan nuk e takoi, reagon për herë të parë Ilir Meta
x
BREAKING NEWS

Pritet kthesa drastike në politikën shiptare / Spartak Ngjela tregon planin e madh që po përgatitet për Shqipërinë

Pritet kthesa drastike në politikën shiptare / Spartak Ngjela tregon
x
BREAKING NEWS

Erdogan ia bën të qartë qeverisë shqiptare: Merrni masa të menjëhershme pë gylenistet që marrëdhëniet tona të mos errësohen

Erdogan ia bën të qartë qeverisë shqiptare: Merrni masa
x
BREAKING NEWS

Presidenti Erdogan flet në Parlamentin e Shqipërisë: S’do lejojmë askënd që të prishë këtë panoramë të bukur e të këndshme

Presidenti Erdogan flet në Parlamentin e Shqipërisë: S’do
x
BREAKING NEWS

Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri, zbulohen zonat më 'të nxehta'

Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit
x
BREAKING NEWS

Erdogan jep njoftimin e rëndësishëm, paralajmëron zhvillime të reja në Shqipëri

Erdogan jep njoftimin e rëndësishëm, paralajmëron zhvillime
x

Politike

“Unë nuk doja të merresha me politikë, por ja që politika merrej me mua”, kryeministri Rama nxjerr prapaskenat dhe e thotë troç: Si mund të zhvishja unë modelet me rroba banjo në atelie...

“Unë nuk doja të merresha me politikë, por ja që

Kryeministri Edi Rama u shpreh sot në eventin që po mbahet me rastin e 30-vjetorit të FRESSH, se nuk donte të merrej  me politikë, por ishte politika që merrej me të.

“Si mund ti zhvishja unë modelet me rroba banje në atelietë tona të vizatimit dhe të pikturës, kur këto përbënin figura krimi dhe dënoheshin. Unë nuk doja të merresha me politikë, por ja që politika merrej me mua, duke u marrë me artin tim, duke I vënë artit tim kufj, duke më detyruar mua që të rrija i strukur. Vetëm duke ndryshuar politikën bashkë me të tjerë që e vuanin paturpësinë brutale të saj, unë mund ti hiqja qafe këto kufizime, dhe vetëm duke luftuar për një të mirë të përbashkët, unë mund të fitoja lirinë krijuese dhe këtu u bashkuan interesat e asaj bashkësie dhe ne I thyem ato kufij. Sensi i politikës është liria.”, u shpreh Rama.