BREAKING NEWS

Brukseli kërkon arrestime politikanësh, në shënjestrën e BE tenderët e koncesionet, zbardhen kërkesat për drejtësinë dhe qeverinë, pritet furtunë në radhët e pushtetarëve

Brukseli kërkon arrestime politikanësh, në shënjestrën
x
BREAKING NEWS

Qeveria njofton vendimin e fundit, ja shuma që do marrin pensionistët si shpërblim për festat e fundvitit: Ndarja e bonusit nis ...

Qeveria njofton vendimin e fundit, ja shuma që do marrin pensionistët
x
BREAKING NEWS

Tmerrohen serbët: Nis plani për të krijuar ‘Shqipërinë e madhe’, ja vendet që do të ‘rrëmbejë’ Tirana, mes tyre dhe ishulli i famshëm grek i Korfuzit, Perëndimi hesht

Tmerrohen serbët: Nis plani për të krijuar
x
BREAKING NEWS

Protesta e 6 dhjetorit, Met Rrumbullaku njofton lëvizjen e fundit

Protesta e 6 dhjetorit, Met Rrumbullaku njofton lëvizjen e fundit
x
BREAKING NEWS

Partia Komuniste e Shqipërisë i përgjigjet Sali Berishës: Boll u kruajte me partizanët, një neoballist dhe ‘non grata’ si ty nuk ia ul dot vlerat LANÇ, je turp kombëtar dhe i ke duart të lyera me gjak

Partia Komuniste e Shqipërisë i përgjigjet Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Ngrica dhe acari pushton vendin/ Dëbora zbret në zonat e banuara, meteorologu tregon si do të jetë situata 10 ditët e para të Dhjetorit

Ngrica dhe acari pushton vendin/ Dëbora zbret në zonat e banuara,
x
BREAKING NEWS

Ndodh edhe kjo! Sulmohet aktori i humorit Rezart Veleshnja në mes të Tiranës dhe merr plagë të shumta, zbardhet arsyeja

Ndodh edhe kjo! Sulmohet aktori i humorit Rezart Veleshnja në mes të
x
BREAKING NEWS

Çfarë do të diskutohet në Samitin e Tiranës më 6 dhjetor që do zbarkojnë liderat e BE-së? Zbardhet axhenda e plotë

Çfarë do të diskutohet në Samitin e Tiranës më 6
x

Politike

U përfol si kandidat i mundshëm për kreun e bashkisë Mallakastër nën siglën e PD, reagon për herë të parë Kapllanaj: Ftoj të gjithë mallakastriotët ditën e shtunë

U përfol si kandidat i mundshëm për kreun e bashkisë

Pas lajmeve në media mbi mundësinë e kandidimit të tij për kreun e bashkisë së Mallakastrës, nëpërmjet një postimi në “Facebook”, Agron Kapllanaj ka konfirmuar dje kandidaturën e tij nën siglën e partisë Demokratike. Teksa bëri me dije se do të kandidonte për kreun e bashkisë së Mallakastrës në zgjedhjet lokale të 14 majit, Kapllanaj ftoi qytetarët mallakastriotë në një takim ditën e shtunë. “Duke marrë në konsideratë kërkesën tuaj të vazhdueshme për të kandiduar në zgjedhjet e 14 majit 2023, si një detyrim ndaj jush, unë pranova të kandidoj. Edhe pse e kam bërë shpesh dua ta përsëris publikisht e sa herë të më jepet mundësia, mirënjohjen time ndaj jush për mbështetjen e pakursyer që më keni dhënë,por dhe bashkëpunimin e shkëlqyer që kemi patur gjatë kohës që kam drejtuar. Mirënjohja ime ndaj jush është dhe do të mbetet e përjetshme, ndaj ju premtoj se asnjëherë nuk kam për t'ju zhgënjyer, por ashtu si përherë do të jem pranë jush për të zgjidhur hallet dhe problemet tuaja. Kam aq shumë gjëra për te ndarë me ju, sa nuk do të mjaftonte ky status edhe sikur te zgjatesha pafund , ndaj ditën e shtunë, më dt. 26/11/2022 ora 14:00 ju ftoj të gjithëve, ju vëllezër dhe motra mallakastriotë, pa asnjë dallim partiak të bashkëbisedojmë në sallën e kinemasë së qytetit”, shkruan Kapllanaj në reagimin e tij. Agron Kapllanaj ka mbajtur më herë postin e kreut të bashkisë së Mallakastrës deri në vitin 2019. Ai është kandidati i parë i zyrtarizuar nga ana e partisë Demokratike sa i takon zgjedhjeve lokale të 2023. Ndërsa nga ana tjetër Rithemelimi ka shpallur kandidaturat e për primaret në kuadër të zgjedhjes së kandidatëve për kryetarë bashkie. KQZ nga ana tjetër ende nuk ka vendosur se cilën pjesë të PD-së do të regjistrojë në zgjedhjet e ardhshme lokale.

Më të lexuarat