BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Politike

Transferta të jashtëligjshme në SHBA, Basha flet për “dosjen me të cilën e mban peng Rama”

Transferta të jashtëligjshme në SHBA, Basha flet për

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur akuzave të Sali Berishës që mbahet peng nga kryeministri Edi Rama. Ai ka folur për dosjen Muzi me të cilën e sulmon Berisha,.

Ka thënë për dosjen Muzin që ju e keni gënjyer për transfertë parash, dhe keni vepruar kundra ligjit...

Do ta ridikulizoj këtë sepse thotë një trillim total. 6 muaj më parë ka thënë diçka komplet tjetër. Akuza është që Rama më mban peng me këtë dosje, ndërkohë 2 vjet është mbajtur hetimi në Prokurori dhe ka rezultuar me 0 prova me akuzat e ngritura nga një gazetë e financuar nga kundërshtarët tanë politikë. 6 muaj më parë tha se kjo është një gënjeshtër e madhe dhe pas hetimeve dolën 0 prova kundër meje. Prandaj është trillim.

A ju ndalohet shkuarja në SHBA prej kësaj dosje?

Është një gënjeshtër, nuk është shkelur asnjë ligj, dhe nuk ka pasur asnjë transfertë të paligjshme nga PD dhe Lulzim Basha.

Më të lexuarat