BREAKING NEWS

Berisha zbulon telefonatën që solli përplasjen me Erdogan: Më kërkoi në mënyrë jodiplomatike…

Berisha zbulon telefonatën që solli përplasjen me Erdogan:
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha zbulon arsyen pse bojkotoi sot Kuvendin

Sali Berisha zbulon arsyen pse bojkotoi sot Kuvendin
x
BREAKING NEWS

Erdogan nuk e takoi, reagon për herë të parë Ilir Meta

Erdogan nuk e takoi, reagon për herë të parë Ilir Meta
x
BREAKING NEWS

Pritet kthesa drastike në politikën shiptare / Spartak Ngjela tregon planin e madh që po përgatitet për Shqipërinë

Pritet kthesa drastike në politikën shiptare / Spartak Ngjela tregon
x
BREAKING NEWS

Erdogan ia bën të qartë qeverisë shqiptare: Merrni masa të menjëhershme pë gylenistet që marrëdhëniet tona të mos errësohen

Erdogan ia bën të qartë qeverisë shqiptare: Merrni masa
x
BREAKING NEWS

Presidenti Erdogan flet në Parlamentin e Shqipërisë: S’do lejojmë askënd që të prishë këtë panoramë të bukur e të këndshme

Presidenti Erdogan flet në Parlamentin e Shqipërisë: S’do
x
BREAKING NEWS

Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri, zbulohen zonat më 'të nxehta'

Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit
x
BREAKING NEWS

Erdogan jep njoftimin e rëndësishëm, paralajmëron zhvillime të reja në Shqipëri

Erdogan jep njoftimin e rëndësishëm, paralajmëron zhvillime
x

Politike

Rriten shifrat nga Covid në vend, 2.179 raste të reja dhe 7 humbje jete, Dasho: Duhet të merreshin masa të tjera nga komiteti

Rriten shifrat nga Covid në vend, 2.179 raste të reja dhe 7 humbje

Rriten sërish shifrat e Covid-19 në vendin tonë. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 2.179 qytetarë të infektuar dhe 7 humbje jete. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, aktualisht në spitalet Covid po marrin trajtim 134 pacientë, nga të cilët 17 janë në gjendje më të rënduar. Ministria bënë me dije, se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën shtatë persona me SARS-COV2 pozitiv të cilët ishin: një qytetare 43 vjeçe nga Lushnja, tre qytetarë nga Tirana të moshave 50-71 vjeç, një qytetar nga Saranda 74 vjeç, një qytetar nga Mallakastër 77 vjeç, një qytetare nga Durrësi 82 vjeçe.“Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon: Janë kryer 7626 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, 2179 qytetarë. Janë 19,131 pacientë aktivë me Covid-19 në të gjithë vendin. Aktualisht në spitalet Covid-19 po marrin trajtim 134 pacientë, nga të cilët 17 janë në gjendje më të rënduar. Në 24 orët e fundit me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor ka shtatë humbje jete me SARS-COV2 pozitiv: një qytetare 43 vjeçe nga Lushnja, tre qytetarë nga Tirana të moshave 50-71 vjeç, një qytetar nga Saranda 74 vjeç, një qytetar nga Mallakastër 77 vjeç, një qytetare nga Durrësi 82 vjeçe. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh ngushëllimet familjarëve. Janë shëruar 824 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 206,384 që nga fillimi i epidemisë”, thuhet në njoftim. Ndërkohë, mjeku Erion Dasho ka folur lidhur me masat anti-covid. Ai tha, se ka pasur një shtim të numrit të rasteve dhe se duhet që të merreshin masa të tjera nga komiteti.“E gjitha bota merr masa lidhur me ardhjen e Omicron ndërkohë në Shqipëri masat nuk ndryshojnë edhe pse numrat janë rritur. Jemi në një situatë, ku para një muaji kemi pasur numrin e rasteve pozitive tek 10 për qind këto ditë ka qenë 27 për qind, pra i afrohemi shifrave të pozitivitetit që ka qenë në fillimin të pandemisë. Duheshin të ishin marr masa, kemi një numër të vogël të personave të imunizuar”, tha ai.