BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Politike

Rithemelimi dhe PL-ja molotov drejt bashkisë, analisti Nazarko: Përpjekje për të tërhequr vëmendjen e SPAK ndaj Berishës dhe Metës

Rithemelimi dhe PL-ja molotov drejt bashkisë, analisti Nazarko:

Një grup i vogël mbështetës të Rithemelimit dhe të Partisë së Lirisë, u mblodhën sërish të martën para godinës së bashkisë së Tiranës, për të protestuar.

Analisti Mentor Nazarko përmes një lidhjeje ‘live’ për  një program televiziv, tha se protesta e opozitës me molotov ndaj bashkisë së Tiranës, është një përpjekje për të tërhequr vëmendjen e SPAK ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kreut të PL-së, Ilir Meta.

“Është një përpjekje për të problemarizuar atë që opozita quan korrupsion në Bashkinë e Tiranës. Është për të ushtruar presion ndaj SPAK, i cili ka hapur shumë fronte. Opozita kërkon përshpejtimin  procesit ndaj drejtorëve të arrestuar. Në këtë kuptim është një përpjekje për ta hequr vëmendjen ku SPAK është duke u drejtuar nga Berisha dhe Meta. Është një përpjekje për të treguar asimetri të SPAK. Sipas zonjës Malltezi ka një asimetri për SPAK, me dy standarde. Sulmojnë me idenë e protestës permanente. Kërkojnë të ndërkombëtarizojnë protestën në Bashkinë e Tiranës.”, tha Nazarko.

 

Më të lexuarat