BREAKING NEWS

Nga rrebeshe shiu në temperatura ekstreme/ Njihuni me parashikimin e motit për ditë e mërkurë, 17 gusht 2022

Nga rrebeshe shiu në temperatura ekstreme/ Njihuni me parashikimin e motit
x
BREAKING NEWS

“Qeveria ka vendosur bandat në funksion duke formalizuar votën”, Berisha shpërthen ndaj Ramës: Po arrin çdo gjë përmes mashtrimit dhe vjedhjes

“Qeveria ka vendosur bandat në funksion duke formalizuar
x
BREAKING NEWS

Takimi mes Kurtit dhe Vuçiç në Bruksel, zbardhet axhenda, në fokus dialogu Kosovë-Serbi

Takimi mes Kurtit dhe Vuçiç në Bruksel, zbardhet axhenda,
x
BREAKING NEWS

Mosmarrëveshja me LDK-në, presidenti Begaj shpjegon situatën

Mosmarrëveshja me LDK-në, presidenti Begaj shpjegon situatën
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, flet Presidenti Begaj: Serbia hiqet sikur është neutrale, qeveria e Kosovës tregoi maturi

Tensionet në veri, flet Presidenti Begaj: Serbia hiqet sikur
x
BREAKING NEWS

Vjosa Osmani propozoi një “Traktat të Mbrojtjes” mes Shqipërisë dhe Kosovës, ja çfarë thotë presidenti Begaj

Vjosa Osmani propozoi një “Traktat të Mbrojtjes” mes
x
BREAKING NEWS

Afera e inceneratorëve, ish-presidenti Meta bën paralajmërimin e fortë: Shumë shpejt do të ketë tronditje të mëdha

Afera e inceneratorëve, ish-presidenti Meta bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Meta kritika për djegien e mandateve në Vlorë: Turp të ketë LSI, porosia ime për ish-kryetaren ishte...

Meta kritika për djegien e mandateve në Vlorë: Turp të
x

Politike

“Pse mos ta marrë dhe nusja ime statusin e investitores strategjike”/ Debati për mandatin e ministres Xhaçka, deputeti demokrat bën deklaratën e papritur: Na thoni ku merret leja se...

“Pse mos ta marrë dhe nusja ime statusin e investitores

Mazhoranca nuk e ka konsideruar shkelje të ligjit për konfliktin e interesit dhënien e statusit të “investitorit strategjik” ndaj, Artan Gacit bashkëshortit të ministres së Jashtme, Olta Xhaçka.

Gjatë mbledhjes së Këshillit të Mandateve dhe Imunitetit ku është kërkuar heqja e mandatit të ministres së Jashtme, deputeti i PD, Saimir Korreshi ka ironizuar duke thënë se nëse kjo nuk quhej shkelje e ligjit, atëherë edhe bashkëshortja e tij duhet ta merrte statusin e Investitorit Strategjik.

“Na thoni ku merret leja se akoma s’ka marrë rrogën nusja ime, po ashtu të bëjë ndonjë investim strategjik”- ka ironizuar demokrati.

Deputeti i Lushnjës, Saimir Korreshi u shpreh se “është qesharake të thuhet se përfitimi i gjithë plazhit të Drimadhës, që është pronë shtetërore, nuk është vjedhje nga pasuria publike”.

Saimir Korreshi: “Nëse është normale që bashkëshorti i një deputeteje të marri tokë publike për të vendosur shezllone, siç e thatë ju në gjuhën tuaj, nuk përbën asnjë lloj shkelje, na thoni ku merret leja se akoma s’ka marrë rrogën nusja ime, po ashtu të bëjë ndonjë investim strategjik se me 400 mijë lekë e mbaron shpejt, me dy shezllone, kalon plazhin.

Tani kjo është qesharake, që ju të thoni të marrësh gjithë plazhin e Drimadhës, hajde gjeje kush e merr. Pronë shtetërore të përfitojë, nuk është vjedhje nga pasuria publike, gjejeni ju çfarë është.”