BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu tregon se kur do të bashkohet opozita shqiptare: PD sot është në pikën më të dobët në 32 vite

Kreshnik Spahiu tregon se kur do të bashkohet opozita shqiptare: PD sot
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Tiranë, policia del me reagimin zyrtar

Aksidenti në Tiranë, policia del me reagimin zyrtar
x
BREAKING NEWS

Aksident në Tiranë, përmbyset autobusi plot me pasagjerë

Aksident në Tiranë, përmbyset autobusi plot me pasagjerë
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Ja kush janë kandidatët e PD-së në 17 Bashki (EMRAT)

Zgjedhjet e 14 Majit/ Ja kush janë kandidatët e PD-së në 17
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Ngjela tregon se çfarë do t'a 'shpëtonte' PD-në nga humbja dhe reagon ashpër: Alibeaj i paaftë, nuk di të punoj!

Zgjedhjet e 14 majit/ Ngjela tregon se çfarë do t'a
x
BREAKING NEWS

Përfshihet në flakë një makinë, tymi i zi mbulon zonën

Përfshihet në flakë një makinë, tymi i zi mbulon
x
BREAKING NEWS

Marrëveshja me Serbinë/ Kurti takim me Nikollën në Kuvend, zbardhet diskutimi

Marrëveshja me Serbinë/ Kurti takim me Nikollën në Kuvend,
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Gjendet i pajetë një person, dalin detajet e para

E rëndë/ Gjendet i pajetë një person, dalin detajet e para
x

Politike

"Parashikoj një betejë të ashpër"/ Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e fortë dhe zbulon 4 kandidatët që pritet të garojnë për bashkinë e Tiranës

"Parashikoj një betejë të ashpër"/ Kreshnik Spahiu

Analisti Kreshnik Spahiu parashikon një betejë të ashpër për Bashkinë e Tiranës në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Në një intervistë televizive, Spahiu tregoi 4 kandidatët që sipas tij, do të garojnë për këtë bashki.

“Supozojmë që të dy grupimet do të lejohen të hyjnë në zgjdhje. Nëse do të ndodhë kjo, unë parashikoj një betejë të ashpër për Tiranën. Në dijeninë time, do ketë 4 kandidatë të fortë. Do kemi Erion Veliajn, kryetarin aktual. Do kemi Dashamir Shehun, i cili do t’i bashkohet logos zyrtare të PD, së bashku me Bindjen Demokratike dhe Lëvizjen për Zhvillim Kombëtar. Do kemi një koalicion të ri. E kam si informacion.

Belind Këlliçi i cili do të mbështetet nga Ilir Meta dhe Sali Berisha. Do të kemi Lajla Përnaskën nga partia çame, Drejtësi dhe Unitet. Do kemi 4 kandidatura shumë rivalizuese. Mendoj se do të jetë surprizë Dashamir Shehu”, theksoi ai.