BREAKING NEWS

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja çfarë do të ndodhë me temperaturat në 5 ditët e ardhshme

Meteorologu i njohur paralajmëron ndryshimin drastik të motit: Ja
x
BREAKING NEWS

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’ portën e Izraelit, Uzuni realizon një magji të vërtetë (VIDEO)

“Ka ende shpresë!”, Shqipëria ‘shpartallon’
x
BREAKING NEWS

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po paralajmëron Ervin Karamuço: Skenarët janë shumë të frikshëm, shpresoj të mos ndodhin

"Mund të vriten dëshmitarë"/ Çfarë po
x
BREAKING NEWS

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë Vlorën

Çfarë po kërkojnë? Forcat policore blindojnë
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep njoftimin e rëndësishëm: Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep
x
BREAKING NEWS

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e njohur ruse lëshon alarmin: Katastroftë bërthamore...

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i Transparencës ndryshon sërisht çmimet, ja sa do të shiten karburantet

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i
x
BREAKING NEWS

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e të korruptuarve, zbulon se prokurorët specialë dhe agjentët e BKH po bashkëpunojnë me 20 skuadra të përbashkëta hetimore nga vendet e BE

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e
x

Politike

Mosmarrëveshja me LDK-në, presidenti Begaj shpjegon situatën

Mosmarrëveshja me LDK-në, presidenti Begaj shpjegon situatën

Presidenti i Republikës Bajram Begaj ka shpjeguar situatën e krijuar me LDK gjatë vizitës së tij në Kosovës dhe takimin e munguar me kreun e kësaj partie Lumir Abdixhiku.

Ndër të tjera në një intervistë, Begaj tha se kishte kërkuar t’i takonte krerët e të gjitha partive në ambientet e kuvendit, por nuk e kishte arritur.

Pjesë nga intervista

Begaj: Erdha në Kosovë si në shtëpinë time, për të folur si vëllau me vëllaun për të identifikuar problemet dhe për të gjetur rrugët e zgjidhjes. Doja t’i mbaja takimet në atë që është tempulli politik, kuvendi. Ftesa ime ka qenë mjaft e sinqertë në kuvendin e Republikës së Kosovës.

RTK: Keni marr përgjigje nga LDK?

Begaj: Sipas përgjigjes së LDK dërguar në stafin tim përmes mesazhit, ishte që presidenti qe i mirëpritur në godinën e LDK dhe të pritesha me nderimet e një presidenti.

Unë erdha në Kosovë me ftesë të presidentes dhe doja që çdo takim të bëhej në nivelin që i takon presidentit.

RTK: A kishte një dakordim me LDK që do vinin në takim?

Begaj: Proceduralisht është marr protokolli. Unë doja që takimet mes partive të bëheshin të unifikuara, nuk i bëra dot, mision i pamundur. I bëra veç e veç.