BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

Lëvizja Bashkë nis fushatën, Arlind Qori ironizon opozitën dhe mazhorancën: S’jam për politikë sharlatanësh, aleancat do i kemi parimore

Lëvizja Bashkë nis fushatën, Arlind Qori ironizon opozitën

Arlind Qori, kreu i Lëvizjes Bashkë, në një program televiziv ku ishte i ftuar, tha se jemi në një veprimtari të përditshme, kemi nisur një fushatë për të sqaruar qytetarët për problemet që kanë dhe se si mund të zgjidhen ata.

“Ne kemi një analizë ekonomike, që sipas nesh i jep zgjidhje propozimeve që ne bëjmë për të pasur 320 mijë lekë pensionin në muaj”, tha Qori.

Ai u shpreh se kemi pritshmëri shumë të mëdha për zgjedhjet e 2025, referuar rezultatit që morëm në zgjedhjet e 2023-it kur kishim vetëm 6 muaj kohë që ishim krijuar si një parti e re.

“Ne nuk jemi për një politikë sharlatanizmash, por kemi pritshmëri shumë të mëdha”, tha ai.

Qori tha se aleancat duhet të jenë vetëm parimore, që ne duhet të themi të vërtetën, nuk duhet të kursejmë asnjë kur ti drejtojmë gishtin e problemeve.

“Do të doja shumë që të gjitha partitë që nuk kanë qenë në pushtet në Shqipëri të bënin të njëjtën gjë. Ne gishtin e drejtojmë te cilido që shkakton problemin, ndërsa të tjerët e drejtojnë gishtin te politikani, por jo te ai mafiozi apo oligarku”, tha Qori.

Referuar skandaleve që ka përfshirë mazhorancën, Qori tha se në çdo vend demokratik do të ishte rrëzuar Qeveria.

“Ai që vjedh kaq shumë nuk e bën vetëm për jetesën e tij, por për të mbajtur rreth vetes klientelën, ato që i përdorin më pas edhe në zgjedhje apo për të kërcënuar votuesit dhe për të mbajtur pushtetin”, tha Qori.

 

Më të lexuarat