BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Politike

“Kjo është shtyrja përtej propagandë"/ Dash Shehi zbulon detajet: Ja pse emigrantët do të votojnë kundër qeverisë

“Kjo është shtyrja përtej propagandë"/ Dash Shehi

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Blendi Klosi foli në një emision televiziv foli për takimin e ardhshëm të kryeministrit Edi Rama me diasporën, këtë të diel në Milano.

“Nuk është propagandë, është pjesë e agjendës politike. Për reformën zgjedhore vazhdon grupi që negocion ku një nga temat kryesore ishte vota e emigrantëve”-u shpreh Klosi.

Dashamir Shehi nga ana tjetër e cilësoi propagandë këtë takim, ndërsa renditi arsyet sipas tij se pse emigrantët nuk do t’i japin një mandat të katërt qeverisë Rama.

Kjo është shtyrja përtej propagandës, dalim dhe përtej territorit të Shqipërisë së janë mundësitë. Ka dhe një nivel patriotizmi, po vjen kryeministri i vendit, flamuri vet. Ajo që është bazë, qëllimi i PS, thjesht propagandë. Kjo është aq e vërtetë sa edhe Edi Rama vetë nuk e donte votën e emigrantëve. A do votojnë për ne, tashmë janë bërë dashamirës për votën e emigrantëve, thotë ore na dashkan ne. Unë kam thënë para 15 vite që emigrantët duhet të votojnë. Të gjithë kanë dyshimin se kush do e kontrollojë votën, ajo salla atje në Greqi, s’janë me PS.

Një emigrant voton më i lirë se një shtetas shqiptar se nuk punon në administratë, nuk ka frikën e shtetit se i ka dal për zot vetes. Janë një gjendje më të mirë ekonomike se shqiptarët, nuk blihen si këtu. Qofshin edhe paarsimuar, jetojnë në një vend më demokratik sesa këtu. Atje në Angli ndërrohen kryeministrat çdo gjashtë muaj, nuk janë nën presion. Tani a votojnë për opozitën, a maxhorancën, kjo është e drejta e tyre, por unë jam i sigurt që do votojnë për opozitën se s’duan që të jetë një udhëheqës 16 vjet”-u shpreh Dash Shehi.

 

Më të lexuarat