BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x
BREAKING NEWS

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta janë Kampionët tanë Antikorrupsion, së bashku do të ndëshkojmë të korruptuarit

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta
x

Politike

Kërkoi vetting për politikanët, vjen reagimi i parë nga Rama: Nuk e kam problem të ulem e të diskutoj me Bashën, por...

Kërkoi vetting për politikanët, vjen reagimi i parë nga

Teksa tha se është i hapur për të diskutuar me PD për vettingun e politikanëve dhe ndryshimeve kushtetuese, Kryeministri Edi Rama tha se është i gatshëm që të ulet në tryezë me kryetarin e PD, Lulzim Basha.

Në EuroNews, Rama tha se do pranonte dialogonte, por nuk do të pranonte një dialog me kushte. Kreu i qeverisë tha se mbështet dhe diskutimet për reformën territoriale.

“Unë nuk e kam problem të ulem me Bashën, por rëndësi ka të ketë dialog. Dialog jo me urdhra, por dialog që ata thonë kemi këto dhe të jemi në pozita të barabarta. Për reformën territoriale, jemi dakord të flasim, unë e dua reformën territoriale. Vettingu i politikanëve është një çështje e brendshme, që s´ka lidhje me vettingun e madh, atë të drejtësisë”, tha Rama.

Më të lexuarat