BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Politike

Ilir Meta u fut në përplasjen mes Bashës dhe Berishës, gazetari Lutfi Dervishi nxjerr prapaskenat dhe bën deklaratën e fortë: Kreu i Shtetit nuk...

Ilir Meta u fut në përplasjen mes Bashës dhe Berishës,

Analisti Lutfi Dervish u shpreh mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Debat’ se “Kreu i Shtetit nuk duhet të ndërhyjë në betejën e brendshme të partisë më të madhe të opozitës”, duke iu referuar përplasjes mes Sali Berishës dhe Lulzim Bashës për kreun e Partisë Demokratike.

“Kreu i Shtetit nuk duhet të ndërhyjë në betejën e brendshme të partisë më të madhe të opozitës. Ka një histori bashkëpunimi LSI-PD. Votat e LSI-së në 2005 bënë të mundur ardhjen në pushtet të PD-së, më pas edhe historia e Bashkisë Tiranë, por nuk lë shije të mirë që Presidenti të ndërhyjë në këtë betejë. Por, tani marrëdhëniet LSI-PD janë të ngrira që pas 25 prillit”, u shpreh Dervishi.

Më tej, Dervishi theksoi se “PD-ja nuk ka njerëz që të bashkojë të dyja palët”.

“PD-së i mungojnë tashmë si strukturat, edhe figurat, që mund të shikonin një mundësi të fundit për të qenë bashkë. Në krah të Foltores janë jo vetëm mbështetësit e Berishës, por edhe të pakënaqurit nga Basha. Në gjendjen e tanishme, nuk është më alternativë ndaj PS-së dhe prandaj po shikojmë një kryeministër që merret me afganët dhe ngrohjen globale”, tha Lutfi Dervishi.

Më të lexuarat