BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Politike

"Greqia është i vetmi vend që nuk njeh asnjë prej minoriteteve", Shpëtim Idrizi 'shpërthen' ashpër: Kandidimi i Fredi Belerit gafë e opozitës, i dënuar për përdhosje të simboleve kombëtare

"Greqia është i vetmi vend që nuk njeh asnjë prej

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi thotë se kandidimi i Fredi Belerit nga opozita në zgjedhjet vendore të 2023 në bashkinë e Himarës është një gafë e opozitës.

I ftuar në një emision televiziv, Idrizi tha se një figurë si Beleri, me 3 emra dhe 3 dënime, nuk i bënte mirë as vendit, as opozitës dhe as grekëve.

“Ka një vit e ca që në çdo studio bëhet diskutim për të drejtat e njeriut me tre emra dhe tre dënime, Fredi Beleri. Njërin e ka për poshtërim të Republikës së Shqipërisë dhe për të drejtat e njeriut të shqiptarëve të Çamërisë të vrarë e të masakruar nuk flet njeri. Na thotë Greqia për të drejtat e njeriut të me 3 emra dhe 3 dënime, ndërkohë Greqia është i vetmi vend që nuk njeh asnjë prej minoriteteve. Ajo ishte gafë e opozitës, të marrësh njeriun me 3 emra dhe 3 dënim me burg, një për armëmbajtje pa leje, dy për poshtërim të Republikës së Shqipërisë dhe cenim të simboleve kombëtare, i akuzuar për masakrën e Peshkëpisë, nuk i bën mirë as opozitës, as vendit, as grekëve vetë”, tha.

 

Më të lexuarat