BREAKING NEWS

Ambasadori gjerman i shkon në zyrë Bashës, zbardhet çfarë u diskutua

Ambasadori gjerman i shkon në zyrë Bashës, zbardhet
x
BREAKING NEWS

“Tërmet!”/ Media rumune publikon faktet dhe shkruan për ndryshimet rrënjësore që pritet të ndodhin:Harta mund të ndryshojë, Shqipëria dhe Kosova do bashkohen

“Tërmet!”/ Media rumune publikon faktet dhe shkruan për
x
BREAKING NEWS

Ditë e trishtë për kinematografinë/ Ndahet nga jeta aktori i njohur shqiptar (EMRI+FOTO)

Ditë e trishtë për kinematografinë/ Ndahet nga jeta aktori i
x
BREAKING NEWS

Thellohet përplasja mes presidencës dhe Qeverisë/ "Shkel kushtetutën dhe autonominë e pushtetit vendor", Ilir Meta del me vendimin më të fundit

Thellohet përplasja mes presidencës dhe Qeverisë/ "Shkel
x
BREAKING NEWS

“Provat për shpalljen ‘non-grata’ i siguroi FBI dhe CIA”, Spartak Ngjela plas ‘bombën’ për Sali Berishën

“Provat për shpalljen ‘non-grata’ i siguroi FBI dhe
x
BREAKING NEWS

Ulsi Manja me ‘dorë të fortë”, del me paralajmërimin e rëndësishëm

Ulsi Manja me ‘dorë të fortë”, del me
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe për artin shqiptar, ndahet nga jeta piktori i njohur, një nga më të mirët në zhanrin e peisazhit (EMRI+FOTO)

Humbje e madhe për artin shqiptar, ndahet nga jeta piktori i njohur,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Metën e Berishën i ka bërë bashkë korrupsioni dhe frika e SPAK, nuk trembet SHBA me “Foltore”, 3 makina policie duhen për t’i arrestuar

Spartak Ngjela: Metën e Berishën i ka bërë bashkë
x

Politike

Çështja e patronazhistëve, Rama: Databaza që doli nuk është e PS-së

Çështja e patronazhistëve, Rama: Databaza që doli nuk

Kryeministri Edi Rama është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Të paekspozuarit”, me Ylli Rakipin, ku i është kthyer çështjes së shumëpërfolur, asaj të patronazhistëve.

Pjesë nga debati:

Edi Rama: Ajo që ka dalë e ashtuquajtur databazë e Partisë Socialiste, nuk është e Partisë Socialiste

Ka disa, ajo është vetëm një

Edi Rama: Jo nuk ka disa

Por ka disa

Edi Rama: Jo pra nuk ka, Partia Socialiste ka vetëm një databazë të të dhënave personale që është e ndarë. Dhe është bërë një hetim i thellë për të garantuar mbrojtjen e të dhënave personale. Në batabazën e PS-së nuk kemi të bëjmë me cënimin e të dhënave personale. Databaza që ka dalë është e manipuluar me qëllim që të krijojë pikërisht këtë gjë. Ne nuk kemi në bazë kartat e identitetit.

Ka numra telefoni

Edi Rama: Patjetër që ka numra telefoni….

Regjistri që ju thoni është deri në vitin 2008 dhe më pas nuk gjën më online regjistër të gjnedjes civile, ndërsa investigimi i Lapsi.al tregoi se njerëz që as nuk jetonin këtu kishin të dhënat aty, të ishin marrë në momentin që ata kishin aplikuar për pasaporta. Nuk ishin të dhëna që ishin marrë nga patronazhistët, por institucione

Edi Rama: AKSHI s’ka dhënë kurrë të dhëna për patronazhistët. Ç’lidhje kanë me AKSHI-n ata që aplikojnë për ID apo pasaporta

Sepse kanë të dhëna në e-albania

Edi Rama: Nuk është e vërtetë

Që është e PS-së, është e PS-së

Edi Rama: Ajo që keni nxjerrë ju, se tani u kujtova që e keni nxjerrë ju, është e manipuluar

Ne e kemi shpikur?

Edi Rama: Jo,jo, është e manipuluar, është kollaj fare ta bësh

Pra kemi shtuar patronazhistë?

Edi Rama: Jo jo, patronazhistët janë ata që janë dhe jam krenar për ta, por janë shtuar të dhëna

 

Më të lexuarat