BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu tregon se kur do të bashkohet opozita shqiptare: PD sot është në pikën më të dobët në 32 vite

Kreshnik Spahiu tregon se kur do të bashkohet opozita shqiptare: PD sot
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Tiranë, policia del me reagimin zyrtar

Aksidenti në Tiranë, policia del me reagimin zyrtar
x
BREAKING NEWS

Aksident në Tiranë, përmbyset autobusi plot me pasagjerë

Aksident në Tiranë, përmbyset autobusi plot me pasagjerë
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Ja kush janë kandidatët e PD-së në 17 Bashki (EMRAT)

Zgjedhjet e 14 Majit/ Ja kush janë kandidatët e PD-së në 17
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Ngjela tregon se çfarë do t'a 'shpëtonte' PD-në nga humbja dhe reagon ashpër: Alibeaj i paaftë, nuk di të punoj!

Zgjedhjet e 14 majit/ Ngjela tregon se çfarë do t'a
x
BREAKING NEWS

Përfshihet në flakë një makinë, tymi i zi mbulon zonën

Përfshihet në flakë një makinë, tymi i zi mbulon
x
BREAKING NEWS

Marrëveshja me Serbinë/ Kurti takim me Nikollën në Kuvend, zbardhet diskutimi

Marrëveshja me Serbinë/ Kurti takim me Nikollën në Kuvend,
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Gjendet i pajetë një person, dalin detajet e para

E rëndë/ Gjendet i pajetë një person, dalin detajet e para
x

Politike

Emërimi i kosovares Hyseni në krye të SHISH, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat: Nuk është rastësi që Rama...

Emërimi i kosovares Hyseni në krye të SHISH, Kreshnik Spahiu

Analisti Kreshnik Spahiu e cilëson emërimin e Vlora Hysenit në krye të SHISH, një akt patrioriktë kryeministrit Edi Rama.

Në një intervistë televizive, Spahiu u shpreh se nuk është rastësi që Rama e mori një vendim të tillë.

“Mendoj që në 10 vitet e fundit, është akti më patriotik i kryeministrit shqiptar. Nuk është rastësi që Edi Rama merr një person që ka punuar për agjencinë e shërbimeve të Kosovës dhe e emëron në Shërbimin Informativ të Shqipërisë.

Nuk është rastësi që merr një person që ka pasur mbështetjen e shërbimeve amerikane dhe e emëron atë në Shqipëri. Mendoj që asnjë kryeministër, qoftë në Shqipëri, qoftë në Kosovë nuk e ka bërë një veprim të tillë”, theksoi ai.