BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

“Dumani nuk ka besim te Policia e Shtetit”, Korreshi bën deklaratën e fortë: Do ketë arrestime në radhët e bluve

“Dumani nuk ka besim te Policia e Shtetit”, Korreshi bën

Deputeti demokrat Saimir Korreshi i ftuar në një emision televiziv foli dhe rreth raportit që prezantoi kreu i Prokurorisë së Posaçme, Altin Dumani për 5 orë në komisionin e ligjeve.

Sipas Korreshit, në korridoret e politikës flitet se do të ketë një operacion tjetër “Metamorfoze”, ku pritet të arrestohen drejtues të lartë të policisë.

Ai shtoi se është skandaloze ajo që tha Dumani në komision që do të kërkojë ngritjen e një Task Force për arrestime, çka nënkupton se ai nuk ka besim te Policia e Shtetit.

“Perceptimi im është që SPAK dhe Dumani bëri një klasifikim të ngjarjeve pa hyrë në detaje. Ai nuk mbajti qëndrim. Ka qëndrime të ndryshme për Berishën dhe Ahmetajn, për mënyrën e procedimit. Ai ka thënë se nuk mban përgjegjësi për veprimet e prokurorëve. Duhet të mbajë më tepër përgjegjësi Prokuroria e Posaçme për unifikimin e praktikave. Kishte kërkesa të shumta, ai tha se po punon për të gjitha çështjet. Në korridoret e politikës thotë që do të ketë metamorfoza tjetër dhe arrestime drejtuesish të lartë të policisë. Shefat e policisë kanë lënë kriminelët të lirë në qytetet tona. E rëndë është se ai tha se SPAK kërkon një strukturë për një TASK Forcë që të arrestojë sepse nuk ka besim më te policia e shtetit”, tha deputeti demokrat.

 

Më të lexuarat