BREAKING NEWS

Shpërthimi në hotelin e drejtorit të FSDKSH/ Reagon menjëherë policia dhe zbardh detajet zyrtare: Lënda plasëse ishte vendosur në …

Shpërthimi në hotelin e drejtorit të FSDKSH/ Reagon
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet/ Kush ishte objektivi? Tritol hotelit në pronësi të ish-drejtorit të Aluiznit. Ja posti drejtues që mban (Emri)

Zbardhen detajet/ Kush ishte objektivi? Tritol hotelit në pronësi
x
BREAKING NEWS

Shpërthim me eksploziv në një hotel në Sarandë, zbardhen informacionet e para

Shpërthim me eksploziv në një hotel në Sarandë,
x
BREAKING NEWS

“Është tmerr, këtu ndërtohen vetëm vila e pallate”, Braçe thumbon sërish Ramën për lopët

“Është tmerr, këtu ndërtohen vetëm vila e
x
BREAKING NEWS

Manipuluan rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit në Elbasan, kush janë anëtarët e KZAZ-së që përfunduan në prangat e policisë

Manipuluan rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit në Elbasan, kush
x
BREAKING NEWS

“Vrasja më e tmerrshme që mund të ekzistonte”, avokati zbulon detaje të reja nga ekzekutimi barbar i 18-vjeçares nga partneri dhe shoku i tij: Unë jam tmerruar kur e kam parë raportin e autopsisë, Marigona është detyruar të përdorë…

“Vrasja më e tmerrshme që mund të ekzistonte”,
x
BREAKING NEWS

Arrestohen 8 persona në Elbasan, falsifikuan rezultatet në zgjedhjet e 25 prillit

Arrestohen 8 persona në Elbasan, falsifikuan rezultatet në zgjedhjet e
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë në Pogradec, polici përplas 13-vjeçarin dhe ikën nga vendngjarja, detajet e para

Aksident i rëndë në Pogradec, polici përplas
x

Politike

Ç'do të bësh nëse Meta të thotë largohu nga LSI? Kryemadhi habit me përgjigjen

Ç'do të bësh nëse Meta të thotë largohu nga

Monika Kryemadhi ka folur mbrëmjen e sotme në emisionin "Të Paekspozuarit", ku ka pranuar se është e gatshme të lërë kryesimin e LSI, nëse Ilir Meta do të dojë të rikthehet në drejtimin e kësaj partie pas 24 korrikut.

Kryemadhi tha se Meta është politikan i paparashikueshëm.

Pjesë nga biseda:

Ylli Rakipi: Në 24 korrik, Ilir Meta mbaron mandatin e Presidentit. Meta ka paralajmëruar rikthimin. Nëse do të dojë të marrë LSI-në, do ta lëshoni ju?

Monika Kryemadhi: Ka kohë edhe një muaj. Kjo ka qenë gjithmonë arma sekrete e Ilir Metës. Ilir Meta është i paparashikueshëm.

Ylli Rakipi: Ky vjen aty, të thotë ty largohu, çfarë bën ti?

Monika Kryemadhi: Me qejfin më të madh. Pse? Sepse Ilir Meta është politikan. Ilir Meta nuk është pastrues bore, si puna ime. Ilir Meta luan politikisht. Duke qenë politikan di të japë zgjidhjet perfekte në shërbim të qytetarëve.

Nëse Ilir Metës nuk i qëndron në një marrëveshje, është i hapur dhe i drejtpërdrejtë. Kurse unë jam si këto, derisa vdekja të na ndajë...