BREAKING NEWS

Pritet kthesa drastike në politikën shiptare / Spartak Ngjela tregon planin e madh që po përgatitet për Shqipërinë

Pritet kthesa drastike në politikën shiptare / Spartak Ngjela tregon
x
BREAKING NEWS

Erdogan ia bën të qartë qeverisë shqiptare: Merrni masa të menjëhershme pë gylenistet që marrëdhëniet tona të mos errësohen

Erdogan ia bën të qartë qeverisë shqiptare: Merrni masa
x
BREAKING NEWS

Presidenti Erdogan flet në Parlamentin e Shqipërisë: S’do lejojmë askënd që të prishë këtë panoramë të bukur e të këndshme

Presidenti Erdogan flet në Parlamentin e Shqipërisë: S’do
x
BREAKING NEWS

Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri, zbulohen zonat më 'të nxehta'

Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit
x
BREAKING NEWS

Erdogan jep njoftimin e rëndësishëm, paralajmëron zhvillime të reja në Shqipëri

Erdogan jep njoftimin e rëndësishëm, paralajmëron zhvillime
x
BREAKING NEWS

Mobilizohet i gjithë vendi për vizitën e Erdoganit, shikoni çfarë po ndodh në sheshin “Skënderbej” (FOTO+VIDEO)

Mobilizohet i gjithë vendi për vizitën e Erdoganit, shikoni
x
BREAKING NEWS

Ndryshimet në grupin parlamentar/ Pas përjashtimit të mbështetësve të Berishës nga partia, PD bën lëvizjen e rëndësishme (DOKUMENT)

Ndryshimet në grupin parlamentar/ Pas përjashtimit të
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet vendore, KQZ i përgjigjet menjëherë Ilir Metës: Shkodra, Dibra dhe Vora... (Publikohet DOKUMENTI zyrtar)

Zgjedhjet vendore, KQZ i përgjigjet menjëherë Ilir Metës:
x

Politike

"As mos e mendoni kurrë se unë devijoj qoftë dhe 1 milimetër nga ato që keni kërkuar”/ Berisha tregon i kujt ishte plani: Trafikantët e vrasës në seli përgatitën helme toksike për këtë qëllim të frikshëm

"As mos e mendoni kurrë se unë devijoj qoftë dhe 1

Ish kryeministr Sali Berisha ishte sot në Lezhë për të festuar 31 vjetorin e themelimit të degës PD në këtë qytet. Berisha duke iu rikthyer protestës së 8 janarit tha se në selinë e PD-së u përgatitën helme e pluhurash toksike të përgatitura nga trafikantë e vrasës.

“ Nuk ishte urrejtje ndaj jush por qëllimi ishte të nxirrnim kriminelët, turpet dhe blindet nga shtëpia dhe butësisht të nxirrnim nga zyra njeriun e turpshëm, më të degraduar në historinë e politikës shqiptare. Njeriun që ka shndërruar dhe ka futur elemente të tmerrshme kalbësie, Lulzim Bravën."

Berisha tregon dhe shkakun pse po mban peng Rama selinë PD.

“Gjithë ai sulm ndaj selisë e demokratëve, mijëra bombula gazi, helme e pluhurash toksike të përgatitura nga trafikantë e vrasës në seli kishin qëllim vjedhjen, vjedhjen e vetëm vjedhjen. Mos e harroni. Doli parku i 4 hajdutëve që duhej ndërtuar tek selia e PD-së, hajdut bravës, hajdut Ramës, hajdut Fushës dhe Erion Velisë, lal Plehut. Ky është shkaku kryesor pse Edi Rama do të mbajë peng shtëpinë e demokratëve” tha Berisha duke përcjellë mesazhin se nuk do të heqë dorë pa marrë selinë PD.

"As mos e mendoni kurrë se unë devijoj qoftë dhe 1 milimetër nga ajo që ju me të drejtë kërkoni. Ju kërkoni shtëpinë tuaj dhe ajo do të jetë e juaja" shtoi më tej Berisha duke hapur dhe një fushatë për të mbledhur demokratët krah tij.