BREAKING NEWS

The well-known journalist is contacted LIVE on the show by Florenc Çapja, here is what he says about Nuredin Dumanin

The well-known journalist is contacted LIVE on the show by Florenc Çapja,
x
BREAKING NEWS

"Those who have not been caught are the most syndicated names", Artan Hoxha reveals details from the SPAK operation: Crime bosses with a large budget, have informants within the system in the police and ...

"Those who have not been caught are the most syndicated names", Artan
x
BREAKING NEWS

They killed him ?! Artan Hoxha detonates "BOMB": Talo Çela may not be seen again after Duman's arrest

They killed him ?! Artan Hoxha detonates "BOMB": Talo Çela may
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha reveals the name of the person who would be executed by Nuredin Dumani the day he was injured: We do not have to keep it a secret

Artan Hoxha reveals the name of the person who would be executed by Nuredin
x
BREAKING NEWS

"There was a woman and two small children in the room", Dumani confesses the failed robbery in Talo Çela's house: We went for 500 thousand euros but we only got ...

"There was a woman and two small children in the room", Dumani
x
BREAKING NEWS

Klodiana Lala reveals what Nuredin Dumani benefits from the evidence that shook the criminal world: This is just a starting point

Klodiana Lala reveals what Nuredin Dumani benefits from the evidence that shook
x
BREAKING NEWS

SPAK reveals Nuredin Duman's right arm, committed crimes together (Name)

SPAK reveals Nuredin Duman's right arm, committed crimes together (Name)
x
BREAKING NEWS

What does the 'Golden Bullet' mean? Artan Hoxha deciphers the code name of the operation that destroyed eight criminal groups

What does the 'Golden Bullet' mean? Artan Hoxha deciphers the code
x

Opinion / Editorial

The failure of "populist sovereignty" hidden behind conservatism as an idea of ??Steve Bannon acted on January 8!

The failure of "populist sovereignty" hidden behind conservatism as an

In October 2021, there was a great deal of fuss with the news of Mrs. Angelakis or Kokalari, but since the Greek man is thus better known in the circles of "populist sovereigns" and political friends of the ideas of Steve Bannon and former President Trump. Evi Kokalari or the famous Albanian-Albanian "advisor" of Berisha, announced that she would do an interview with Mr. Bannon which would appear on an Albanian TV. But the Albanian-American with her Greek husband or Mrs. Angelakis Kokalari, after a month without the arrest and accusation of the "sovereign and ideologue" of xenophobic policies anti-Jewish, anti-Muslim and racist, but pro-Nazi and xenophobic who is a former adviser to former President Trump. Angelaki came out next to Berisha, when she did not have a day of contributions in the Democratic Party, when she was neither in the forums nor knew anyone in the party and the emergence of the theory of the return of the DP under Berisha under the leadership of the "Conservative Party" are not just her ideas, but the last tire of rescuing Berisha from former secretary communist party to sovereign and conservative medemek. These nonsense came as rescue proposals from the USA and certainly not so much from the Conservatives, but from Bannon's campaigns and weight within the sovereign and xenophobic polytheistic power of the American Conservatives and the people who already through President Trump showed by attacking Capitol Hill who they are . In fact, they were and are imitators of Berisha (although they do not know him) in attacks on institutions, but today Beriosha needs the support of the sovereignists of Bannon's ideas to stay in power and justify why Obama's democrats and President Biden, through Secretary Blinken, moreover, Jews do not love Berisha! Of course, Soros (the other Jew according to xenophobes) also appears, who even in Berisha's time has always acted in Albania. Well, they do not want him, because he (Berisha, the former communist) is a conservative even Trumpist and a man of the populist sovereign right. Who? So Sali Berisha .... the last communist in Europe and with councilor Evi (Kokalari) Angelakis who says: better fascist than part of the Muslim brotherhood that has remained in the PD. Muslims from those of Erdogan! Berisha therefore wants the DP again to resist with the hope that Trump, Bannon and Evit's friend, Mr. Grenell, will come again. His (Grenell) arrogant works have ruined relations in Kosovo and have not had much to do in Albania, because it is precisely "London Albania" which can never be destroyed, even by very powerful people and in the USA , when it is well known that it is this country that has defended its existence for decades! But I have to explain below the biography and ideas of Mr. Bannon to understand what "Berisha's assurance" was that tomorrow he would be a conservative and why he definitely needs the PD headquarters! 

Ishin kryesisht hebrenjtë, myslimanët dhe zezakët që u ngritën kundër zgjedhjes së Bannon-it si kryestrateg dhe përgjegjës për linjën politike të administratës së re të zotit Trump. Por çfarë bëri Bannon që ishte kaq e habitshme për të tërhequr urrejtjen e pakicave dhe anëtarëve të Partisë Demokratike? Steve Bannon, i cili mbikëqyri fushatën zgjedhore të Trump, është ish-drejtori i faqes së internetit Breitbart News, një platformë e së djathtës që konsiderohet organi i shtëpisë së së djathtës radikale, ksenofobike dhe antisemite.Pas vdekjes së themeluesit Andrew Breitbart, Bannon i mori vendin dhe e ktheu atë në një pikë të nxehtë për supremacistët e bardhë dhe neo-nazistët.Pas koordinimit të fushatës së suksesshme zgjedhore të Donald Trump, manjati e emëroi atë Kryestrateg të Shtëpisë së Bardhë dhe Këshilltar të Lartë të Presidentit të Shteteve të Bashkuara.Pas presioneve të forta të brendshme, mes të cilave përflitet se kishte edhe ato të Ivanka Trump, vajzës së dëgjuar të Presidentit, Bannon u lirua nga çdo detyrë në gusht të 2017-ës.Pasi u kthye në drejtimin e Breitbart News, për shkak të kritikave të frikës ndaj Ivanka Trump dhe bashkëshortit të saj Jared Kushner, në janar 2018 ai u largua nga posti i tij pasi financuesi më i madh i platformës kishte kërcënuar me një shkëputje.

Më parë Steve Bannon mori përsipër një projekt shumë ambicioz. Për të ndërtuar një urë ideologjike që bashkon Shtetet e Bashkuara dhe Evropën, për t'i dhënë një shtëpi të përbashkët, të quajtur Lëvizja, për të gjithë populistët dhe sovranët e Kontinentit të Vjetër dhe të Ri. “Deus ex machina” i këtij plani, gazetari dhe ish-strategu kontrovers i Donald Trump, i cili gjithashtu përfundoi në aferën Russiagate, Bannon donte ta çonte fjalën edhe në Evropë, por tani arrestimi i tij mund t'i komplikojë shumë planet. Gjithsesi në historinë e ngritjes së pushtetit të Presidentit Trump, nëpërmjet Breitbart, Bannon është bërë një lloj standardi i kundërinformacionit në internet dhe ka nxitur teori të ndryshme konspirative, nga thashethemet për origjinën jo-amerikane të Barack Obamës deri te thashethemet sipas të cilave Huma Abedin, krahu i djathtë i Hillary Clinton dhe gruaja e kontroversit Anthony Weiner, është një spiun i Arabisë Saudite. Një ish-oficer i Marinës dhe më vonë bankier biznesi për Goldman Sachs, Bannon shërbeu gjithashtu si producent në shfaqje televizive dhe sitcom. E cilësuar nga Business Week "operatori politik më i rrezikshëm i Amerikës", këshilltari i dikurshëm politik i Trump ka fituar besim në qarqet konservatore amerikane falë një serie dokumentari si "Generation Zero" mbi krizën e fundit të madhe financiare dhe biografisë së Michelle Bachmann "Fire from the Heartland”, si dhe filmi për ish-guvernatorin e Alaskës dhe të dashurën e çajit Sarah Palin, “The Undefeated”.Duke synuar zgjedhjet evropiane në maj 2019, Bannon solli kështu besimin e tij në Kontinentin e Vjetër për të bashkuar partitë e ndryshme sovrane. Katër do të ishin pikat kyçe të këtij lloj aleance:Më shumë sovranitet shteteve, kthimi në kufij, kufizoni repptësisht emigracionin, mposhtja e rreptë e  islamin radikal. Praktikisht shkatërrimi i Bshkimit Europian. Një projekt që gjeti menjëherë mbështetjen e Matteo Salvinit dhe Giorgia Melonit, por që synon gjithashtu të lidhë AfD ( e ka arritur)  në Gjermani, Fronti Kombëtar në Francë, Partinë e Lirisë në Holandë, Demokratët Suedez në Suedi dhe Partinë Austriake të Lirisë në Austri.Përveç kësaj Bannon, do të kishte edhe mbështetjen e bllokut të vendeve të Vishegradit (Polonia, Republika Çeke, Hungaria dhe Sllovakia). Kurse eksperimenti me Berishjën ishte një fund i pa lavdishëm i Angelakis, (miqve të saj andej që kujtuan se në Shqipëri hyjnë marrëzitë e sovranistëve të supremacisë së bardhë anti muslimanë si në Amerikë)  e cila sigurisht nuk kishte as forcën dhe as nuk dinte se çfarë do të thoshte të merrej me shqiptarët të cilët në fakt teoritë e Steve Bennon i kanë në vend të letrave higjenike. Po marrëzie zuri vend të plotë mbas “non grata” të Berishës për të bërë komunistin e fundit në Europë, sekretarin e partisë së Enver Hoxhës, një konservator dhe me ( hahahaha) mbështetje nga konservatorët Trumpistë amerikanë. Më e shumta që bëri Berisha ishte një fjalosje me tre katër veta nga Amerika në foltoret e tij të një marrëzie Berishiane. Praktikisht 8 janari i dha fund dhe “sovranizmit populit” fshehur mbas konservatorizmit, nëpërmjet Berishës, të ideve të Steve Bannon të elaburuara nga gruaja shqiptare e grekut Angelakis.  Në fakt, ëndrra e Steve Bannon është të "sjellë të gjithë populistët” nën një çati: nga Evropa në Shtetet e Bashkuara në Amerikën e Jugut, Izraelin, Indinë, Pakistanin, Japoninë, për të përfaqësuar njerëzit e zakonshëm kudo që ata të përçmohen. dhe të braktisur nga elitat e kështu të bëjnë pastaj dhe atë rend “pothuaj” të ri që në fakt është provuar si teori dhe praktikë mes luftës së parë botërore dhe asaj të dytë. Po dhe që shkaktoi miliona viktima.  Jo më kot thotzë Angelakis se është më mirë të jetë fashiste se sa....muslimane sikundër ka lindur ( si besim i familjes e kam fjalën)  dhe ka pasur familjen e saj në Gjirokastër.