BREAKING NEWS

The new structure of the Reestablishment is revealed, here are the drastic changes that will take place from the vice presidents to the appointments of supporters who are in the position of members of the Presidency

The new structure of the Reestablishment is revealed, here are the drastic
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: I show you the orders that Rama and Zelensky received from NATO, the summit for Ukraine was not an advertisement for the prime minister, here is the American plan that is being woven in complete secrecy for Albania

Kreshnik Spahiu: I show you the orders that Rama and Zelensky received from
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni reveals the reason why Ilir Meta abandoned the Re-establishment protest and confesses the unsaid of February 20, 1991: Here are the tricks of Sali Berisha, the bust of Enver Hoxha was prepared by the dictatorship to overthrow him

Daut Gumeni reveals the reason why Ilir Meta abandoned the Re-establishment
x
BREAKING NEWS

SPAK interrogates Damian Gjiknur for 7 hours, in the scanner his assets, travels, houses and suspicions about hidden bank accounts in Malta, here are the affairs that could sink the deputy, from the abuses in the Tirana-Elbasan road project, to the fil...

SPAK interrogates Damian Gjiknur for 7 hours, in the scanner his assets,
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta seals the "divorce" with Sali Berisha after isolation at home, "comes down" to the field and seeks to take the head of the opposition

Ilir Meta seals the "divorce" with Sali Berisha after isolation at
x
BREAKING NEWS

Here are the secret bargains between Rama, Berisha, Meta and Gazment Bardhi, their mafia codes to threaten each other, the connections with the oligarchs, the behind the scenes allegations of wiping the servers on "January 21" and the details of the bi...

Here are the secret bargains between Rama, Berisha, Meta and Gazment Bardhi,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Here is the 'Achilles' heel' in justice that can save Sali Berisha from 'house arrest' and the only case when his mandate as a deputy can be burned, why the former prime minister can give him peace if the file is investigated of 'Januar...

Spartak Ngjela: Here is the 'Achilles' heel' in justice that can
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Here are all of Berisha's attempts to cover up the crime of January 21, 2011, the scheme to bill the murders to the opposition, the fabrication of close-up wounds and the reward that was given to the guards, we are ready to take to SPAK ...

Idajet Beqiri: Here are all of Berisha's attempts to cover up the crime of
x

Lifestyle

Find out which characteristics of others you like and which annoy you, according to astrological sign

Find out which characteristics of others you like and which annoy you, according

ARIES : Aries gets very irritated with the slowness of Taurus, the indecisiveness of Libra and... the changes of pace, as well as the secretiveness of Scorpio. He is also disturbed by the obsession of Virgo and Capricorn to plan everything down to the last detail, while he considers Cancer and Pisces too passive in their reactions.

However, he appreciates the mobility of Gemini and Sagittarius, both in space and in ideas, the love of independence of Aquarius and the tendency to be... the boss of Leo, even though he is in direct competition with him.

TAURUS : The recklessness and risk-taking of Aries, the spectacle of Leo and the nervous aggression of Scorpio really make Taurus signs nervous. He is also disturbed by the dichotomy of Gemini, who talks and spits, the irresponsibility of Sagittarius and Pisces in the practices of life, as well as the individualism of Aquarius.

However, he agrees with Cancer, in respecting family principles, and with Libra, in his love of beautiful things. He appreciates the organized daily life that Virgo and Capricorn seek.

GEMINI : Gemini finds Taurus stuck in their ideas and Cancer stuck in their past. Capricorn grows up before its time. Leo is his competitor for priority in society, while Sagittarius and Aquarius rival him in mobility and speed of changing love partners. Pisces are in their "nightmare". And Scorpio, far in the background…

But he likes Aries, who says everything that comes to him without twists, Virgo, who rationalizes his feelings, and Libra, because he does not stick to one point of view.

CANCER : Cancer resents the emotional frivolity of Gemini and Sagittarius, as well as the indifference of Aries and Scorpio, so that their behavior does not hurt others. Virgo and Capricorn are annoyingly reserved about sharing feelings, while Aquarius really puts up walls. The lion, again, is a warm person, but authoritative and can be "hatted".

In contrast, Taurus creates emotional security, while Libra and Pisces care for others and know how to show interest and tenderness.

LUANI:  Luani është i mërzitur nga konkurrenca e pandërprerë e Dashit dhe Binjakëve për të qenë në qendër të vëmendjes. Virgjëresha, nga ana tjetër, duket shumë poshtë dhe Bricjapi shumë i “shtrënguar”. Akrepi është xhelozin dhe posesivin, ndërsa Ujori është skandalozisht indiferent ndaj përshtypjes që të lë. Gaforrja dhe Peshqit janë të gjithë ankesa lotuese dhe pesimizëm.

Për fat të mirë, si kompensim ka Shigjetarin optimist, por edhe Demi dhe Peshorja, të cilët dinë të shijojnë jetën.

VIRGJËRESHA:  Për Virgjëreshën, vrazhdësia dhe indiferenca ndaj ndjenjave të të tjerëve të Dashit dhe Akrepit është irrituese. Ai është i shqetësuar nga shpejtësia me të cilën Binjakët dhe Peshorja ndryshojnë mendje. Shpërthimet e forta emocionale të Gaforres dhe Peshqve e ngatërrojnë atë. Luani i duket shumë i vetëkënaqur, ndërsa Shigjetari shumë “i lirshëm”.

Nga ana tjetër, i pëlqen siguria dhe stabiliteti që frymëzon Demi, planifikimi i Bricjapit dhe shqetësimi i Ujorit për të mirën e përbashkët.

PESHORJA:  Peshorja nuk e duron dot aspak natyrën shpërthyese të Dashit dhe Akrepit. Luani duket i ekzagjeruar, ndërsa tendenca e Virgjëreshës për të vënë praktiken mbi të bukurën, i ulet në qafë. Gaforrja është shumë ankuese, ndërsa Shigjetari ka problem me angazhimin emocional.

Përkundrazi, me Demin ndan dashurinë për një jetë të bukur, me Ujorin ëndrrën e utopisë, me Peshqit shqetësimin për të tjerët dhe me Binjakët, aftësinë për të parë realitetin nga shumë anë.

AKREPI:  Akrepi acarohet me Binjakët, sepse e gjen dyfytyrësh, me Virgjëreshën që i duket “e çuditshme” dhe me Bricjapin një nga të njëjtët dhe më keq. Gaforrja, Peshorja dhe Peshqit janë aq të “butë” emocionalisht, sa thuajse nuk ia vlen as… t’i ngacmosh. Sa për Ujorin, ata janë nga një botë tjetër.

Megjithatë Dashi e ka të qartë, ju e dini se me çfarë keni të bëni. Demi dhe Luani kanë një sensualitet interesant. Dhe Shigjetari është një konkurrent i denjë në lojërat e hijeshisë.

SHIGJETARI:  Shigjetari nuk mund ta kuptojë se si Dashi gjen kaq shumë arsye për të luftuar dhe se si Demi dhe Akrepi mund të jenë kaq xhelozë dhe posesiv. Ai e sheh Gaforren pesimiste dhe Virgjëreshën inatosur, ndërsa Bricjapi është tepër konservator dhe Luani shumë materialist. Përsëri peshqit, por pse kaq shumë melankoli?

Megjithatë, atij i pëlqen Peshorja, e cila gjen mënyra për ta bërë jetën të bukur, Ujori, që predikon se jeta duhet të jetë e bukur dhe Binjakët, të cilët janë të palëkundur dhe studiues.

BRICJAPI:  Bricjapi irritohet me Dashin dhe Akrepin, sepse sjellja e tyre shkon përtej kufijve. Gaforrja dhe Peshqit janë tepër të ndjeshëm. Binjakët janë të “ajrosur”, nuk mund të mbështeteni tek ai, por as Shigjetari. Ujori jeton sërish në botën e tij. Luani ka një mani ekstravagante për t’u dukur dhe Peshorja është e ngadaltë për të marrë vendimin.

Fortunately, there are two responsible signs you can count on, Taurus and Virgo.

AQUARIUS : For Aquarius, Aries and Leo are unbearable "selfish". Taurus, Virgo and Capricorn are so conservative, they seem to be moving with a... time lag, relative to the rest of the world. But Cancer also clings to the past, in a different way, while Gemini is big talk and zero action. Scorpio again is all theatrical.

But he likes the altruism of Libra, the love of freedom of Sagittarius and the utopian universe in which Pisces manages to constantly be.

PISCES : Pisces find Aries and Leo very talented. In addition, Aries, like Scorpio, mercilessly hurts others. Taurus is the king of routine, Virgo lives by schedule, but even Capricorn does not look back, it is a real "robot". As for Gemini, it's hard to tell from what he says.

Fortunately, there are the two "relaxed" types of the zodiac, Sagittarius and altruistic Aquarius, but also Cancer and Libra, who care and share their feelings.