BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x
BREAKING NEWS

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që dëshmojnë se Sali Berisha është vrasësi i padënuar i “21 Janarit”, zbardhen prapaskenat e bujshme

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që
x
BREAKING NEWS

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga Europol të përgjimeve të “EncroChat” dhe “Sky”, Rrumbullaku hap me urgjencë garën për gradat

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga
x

Lifestyle

Zbuloni 6 gjërat e para që gratë vënë re tek burrat

Zbuloni 6 gjërat e para që gratë vënë re tek burrat

Përshtypjet e para mund të bëhen në momente, por ato parashikojnë rrjedhën e marrëdhënieve tuaja. Pra, çfarë vërejnë gratë menjëherë? Sipas Dr Gordon Patzer, autor i “Looks: Why They Matter More Than You Ever Imagined’, dhe një nga autoritetet kryesore në botë për tërheqjen fizike, shumë nga ato që gratë vënë re në minutat e para janë të bazuara në pamjen e jashtme.

Gjatësia dhe pesha janë në krye të listës së gjërave që gratë vënë re. “Shumë ose shumë pak e klasifikon menjëherë burrin si jo tërheqës për gratë dhe mbyll derën përpara se të mund të përcaktohen më pak karakteristika fizike të dukshme (si besimi)”, thotë Dr Patzer.

Po, bukuria është e thellë në lëkurë, por do t’i bëjë gratë të eksplorojnë se çfarë fshihet poshtë. Atraktiviteti përfshin atë me të cilën keni lindur, por vetëm gjenet tuaja nuk mund të shkatërrojnë shanset tuaja. Ajo që ka vërtet rëndësi është ajo që bëni me flokët, rrobat, rregullimin dhe higjienën bazë. Nëse nuk mund të bëni përpjekje, femrat me siguri nuk do të punojnë shumë për të mësuar më shumë për ju!

Pasi gratë të kenë mbaruar vlerësimin e strukturës suaj të përgjithshme, gratë do të shikojnë buzëqeshjen tuaj. “Aftësia për të buzëqeshur, veçanërisht në minutat e para të takimit, u dërgon grave një sinjal mikpritës, jo armiqësor”, thotë Dr Patzer. Megjithatë, ekziston një kusht, buzëqeshja duhet të tregojë dhëmbë mjaft të bukur. Nuk është kurrë vonë për të caktuar një takim me dentistin!

Gratë i pëlqejnë meshkujt që kanë aftësinë për të qeshur. Edhe më mirë, bëjeni gruan të qeshë. Kjo ju siguron menjëherë pikë bonus!

Gratë i shohin tërheqës meshkujt e sigurt. Sipas Dr Sameer Malhotra, kreu i departamentit të psikiatrisë dhe psikoterapisë në Spitalin Fortis në Nju Delhi, brenda disa minutave të para të takimit, gratë jo vetëm që do të nxjerrin në pah nivelin tuaj të vetëbesimit, por gjithashtu do të interpretojnë emocionet që jepni dhe mënyrën se si ju mendoni.