BREAKING NEWS

Ambasadori gjerman i shkon në zyrë Bashës, zbardhet çfarë u diskutua

Ambasadori gjerman i shkon në zyrë Bashës, zbardhet
x
BREAKING NEWS

“Tërmet!”/ Media rumune publikon faktet dhe shkruan për ndryshimet rrënjësore që pritet të ndodhin:Harta mund të ndryshojë, Shqipëria dhe Kosova do bashkohen

“Tërmet!”/ Media rumune publikon faktet dhe shkruan për
x
BREAKING NEWS

Ditë e trishtë për kinematografinë/ Ndahet nga jeta aktori i njohur shqiptar (EMRI+FOTO)

Ditë e trishtë për kinematografinë/ Ndahet nga jeta aktori i
x
BREAKING NEWS

Thellohet përplasja mes presidencës dhe Qeverisë/ "Shkel kushtetutën dhe autonominë e pushtetit vendor", Ilir Meta del me vendimin më të fundit

Thellohet përplasja mes presidencës dhe Qeverisë/ "Shkel
x
BREAKING NEWS

“Provat për shpalljen ‘non-grata’ i siguroi FBI dhe CIA”, Spartak Ngjela plas ‘bombën’ për Sali Berishën

“Provat për shpalljen ‘non-grata’ i siguroi FBI dhe
x
BREAKING NEWS

Ulsi Manja me ‘dorë të fortë”, del me paralajmërimin e rëndësishëm

Ulsi Manja me ‘dorë të fortë”, del me
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe për artin shqiptar, ndahet nga jeta piktori i njohur, një nga më të mirët në zhanrin e peisazhit (EMRI+FOTO)

Humbje e madhe për artin shqiptar, ndahet nga jeta piktori i njohur,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Metën e Berishën i ka bërë bashkë korrupsioni dhe frika e SPAK, nuk trembet SHBA me “Foltore”, 3 makina policie duhen për t’i arrestuar

Spartak Ngjela: Metën e Berishën i ka bërë bashkë
x

Lifestyle

Tre shenjat e horoskopit që do të kenë një javë të vështirë

Tre shenjat e horoskopit që do të kenë një javë të

Nis një javë e re, e cila për fat të keq do të jetë mjaft e vështirë për disa shenja të Horoskopit. Me hënën përballë Saturnit, disa shenja do të ndjejnë nevojën për ngrohtësi familjare dhe të tjerat do të përjetojnë një tension dhe një ndjenjë armiqësie.

Dashi

Reagimet dhe zemërimi ka të ngjarë të shoqërojnë çdo lëvizje tuajën këtë javë, pavarësisht se përpiqeni të jeni të sjellshëm dhe miqësor. Për sot rekomandohet kujdes dhe më shumë durim, pasi edhe një mosmarrëveshje në dukje e parëndësishme mund të marrë përmasa të mëdha.

Mundohuni të mos mbylleni me veten dhe përfitoni nga pozicioni i planetëve (Dielli në Shigjetar) për planet tuaja. Mos harroni se të menduarit negativ nuk na ndihmon kurrë të ecim përpara.

Akrepi

Ju ndiheni mjaft agresivë këtë javë, me mendimet e të tjerëve që ju provokojnë më shumë. Në të njëjtën kohë ndiheni mjaft të fortë, por përmes kësaj energjie shfaqet një negativitet i madh. Ju përpiqeni të ndiqni rrymën, por nuk jeni dakord me të, ndaj do të keni nevojë të fortë për të reaguar vazhdimisht.

Gjithçka do t’ju acarojë dhe do e keni shumë të vështirë të kontrolloni nervat, ndërkohë që mirënjohja nuk ju shoqëron këto ditë. Merrni frymë thellë dhe mendoni qartë përpara se të flisni ose veproni, sepse financat tuaja nuk janë në gjendjen më të mirë.

Shigjetari

Jeni mbyllur me veten dhe mendoni se gjithçka është negative. Ju mendoni se introversioni është ajo që do t’ju shpëtojë, por nuk është gjithmonë kështu.

Të mendosh se ke të drejtë në çdo gjë dhe ta diskutosh vetëm me veten nuk është zgjidhje. Duhet të dalësh, të jesh prezent dhe të deklarosh që je këtu, përndryshe asgjë nuk do të ndryshojë.

Thirrni miqtë tuaj që mund t’i keni lënë pas dore ose dëgjoni ato që kanë për të thënë ata përreth jush. Kjo është një kohë kur fillon ndryshimi, për sa kohë që ju u jepni atyre një shans.