BREAKING NEWS

The name of betrayal is Edi Rama, this is how the Albanian prime minister is "stabbing Kosovo in the back", his voice in unison with the Serbs Vucic and Dacic

The name of betrayal is Edi Rama, this is how the Albanian prime minister is
x
BREAKING NEWS

The US envoy lands in SPAK and BKH after Altin Duman's surprise statements, prosecutors and special investigators are given full guarantees from Washington for the anti-corruption fight

The US envoy lands in SPAK and BKH after Altin Duman's surprise statements,
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta headed for prison, the "CEZ-DIA" affair sinks the former president, the file is an absolute priority of SPAK, a request to the court is expected

Ilir Meta headed for prison, the "CEZ-DIA" affair sinks the former
x
BREAKING NEWS

The USA opens "Pandora's Box", the Americans are supplementing with additional materials the "Gërdec" file that will sink the Berisha family, here is who is the witness who endangers Shkëlzen, details from SPAK's order letter are revealed

The USA opens "Pandora's Box", the Americans are supplementing
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha's son-in-law, Shkëlzeni's son, Ilir Beqaj, Frida Krifca, Belinda Balluku, Mirela Kumbaro in the list of SPAK files, Dumani warns of surprises for Arben Ahmetaj and a group of businessmen

Sali Berisha's son-in-law, Shkëlzeni's son, Ilir Beqaj, Frida
x
BREAKING NEWS

What is happening to the loyal "soldiers" of Prime Minister Rama, Balluku and Kumbaro, SPAK seizes the phones of their subordinates, the hard details are revealed

What is happening to the loyal "soldiers" of Prime Minister Rama,
x
BREAKING NEWS

The Rama file, the Albanian prime minister is asked by a prosecutor and an FBI official in New York and the unfortunate coincidence of McGonigal's guilty plea for the affairs of the head of government

The Rama file, the Albanian prime minister is asked by a prosecutor and an FBI
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari uncovers the truth about Ilir Meta's file in the FBI, it has nothing to do with the assassination of Tom Doshi, here is the behind the scenes played by Sali Berisha

Evi Kokalari uncovers the truth about Ilir Meta's file in the FBI, it has
x

Lifestyle

Unexpected for the portfolio of this sign, Weekly Horoscope June 5-11, 2023: Who should prepare for conflict

Unexpected for the portfolio of this sign, Weekly Horoscope June 5-11, 2023: Who

Start your week smoothly with a light acceleration. Believe in the best: a happy ending in any circumstance. No need to break your head trying to get ahead. It is appropriate to return to previous developments. Better save your strength for friendship, have prospects.

With reasonable behavior, by the middle of the week, the well-being of Aries will improve significantly. If you follow the doctor's orders, respect the amount of nutrition and physical activity, you will become invulnerable. Well-being will allow you to work fully and lead an active personal life.

It will be easy to speak the language of feelings and emotions at the weekend. If you struggle with a project for a long time, you can't finish it, the finish line is near. Make a presentation to friends, discuss problem areas. Together, you can steer in the right direction.

The first days of the week will be fruitful in terms of business and personal communication. It is easy to convince the interlocutor of your point of view. If you strive for leadership, the weekly horoscope suggests creating a team of like-minded people. Your job is to get your colleagues interested in you. Be a source of love and kindness to your loved ones.

Taurus ' desire for beauty will increase manifold in the middle of the week. Under the influence of Mercury in the sign of Taurus, people have a great interest in the world of art. Make time for creativity and any activity that promotes spiritual growth. You will feel joy, tenderness and inner fullness, as a result, harmony in all spheres of life.

Matters of the heart won't go well over the weekend, but there's no one to blame. You have a penchant for gossip. If you don't want to mess things up, the weekly horoscope for Taurus requires common sense. In an attack of jealousy, you can say a lot, which will make the situation much worse. Only the newly formed relationship and a strong alliance are under attack.

The rest scheduled for the beginning of the week may be interrupted. You will have confusion in life, which makes you drastically change plans, but you should not worry about it: more important things await you. It is possible that you will have to deal with the health problems of loved ones. You will also benefit from a routine check-up.

The desire to develop, to learn will become the main thing for Gemini in the middle of the week. Mental and spiritual growth is encouraged. If before it was difficult to study, now everything will change. The additional charge will not bother you, you can extend the process. Look for previously unexplored resources, sign up for an educational training.

Take your time with end-of-the-week finishes if you don't want to be left with nothing. If you have doubts about the profitability of the project, the weekly horoscope for Gemini warns: dissatisfaction can cause dismissal. You will have a stable income, just wait a little.

Në fillim të javës do të keni një zgjedhje të frikshme, si në aspektin profesional ashtu edhe në atë personal. Kaosi shpërthen në jetë: njerëzit janë pak të çorientuar. Nëse e vlerësoni lidhjen tuaj aktuale, horoskopi javor ju sugjeron të jeni sa më diplomatë. Në punë gjithashtu silluni me përmbajtje, përndryshe konfliktet nuk do të shmangen.

Në mes të javës Gaforret mund të mendojnë se po u shkelen të drejtat. Merrni pjesë me dëshirë në diskutime, mbroni me kokëfortësi vizionin tuaj për këtë çështje. Nëse mendoni se jeni kritikuar, shefi/ja juaj është i/e njëanshëm, jini të ekuilibruar emocionalisht. Vetëm argumente dhe fakte, pjesa tjetër është e parëndësishme.

Kini kujdes për shëndetin tuaj në fund të javës. Është një periudhë e turbullt kur duhet të keni kujdes kur merrni ilaçe. Horoskopi javor për Gaforren paralajmëron se mund rritet rreziku i helmimit. Ndiqni rekomandimet e mjekut tuaj, mos e tejkaloni dozën e përshkruar. Gjithashtu, mbani nën kontroll marrjen e lëngjeve.

Nëse ndiheni konfuz në fillim të javës, drejtohuni nga situata. Të gjithë njerëzit janë pak aventurierë në kuptimin e mirë të fjalës. Nëse pushimet e planifikuara kanë dështuar, horoskopi javor i Luanit ofron një skenar alternativ. Mundohuni të përfundoni punën herët për të shkuar në një piknik me miqtë dhe familjen.

Luanët në mes javë mund të ankohen se janë të mbingarkuar me punët e shtëpisë. Koka ju është e mbushur me ide kryesisht praktike. Gjithçka që më parë ishte e parëndësishme do të rezultojë të jetë jetike. Familja juaj do ta vlerësojë mirëmbajtjen tuaj të shtëpisë.

Një udhëtim në fundjavë do të jetë shumë argëtues. Talenti do të manifestohet qartë dhe do të gjenden zgjidhje për problemet. Nëse jeta ka humbur ngjyrat e saj, mbani mend ëndrrat tuaja të fëmijërisë. Shkoni në rrugë për të zbuluar diçka interesante. Ju presin aventura, një shok/shoqe i/e rastësishëm mund të bëhet mik/mikeshë.

Emocionet në ditët e para të javës do jenë përgjithësisht pozitive. Jeni të pushtuar nga entuziazmi. Nëse doni të tregoni veten në një dritë të favorshme, fati do të jetë në duart tuaja. Në marrëdhëniet e biznesit dhe ato personale do të shfaqen mundësi që ju janë mohuar më parë. Dhe gjendja shëndetësore do të jetë e mirë.

Në mes të javës Virgjëreshat janë të fokusuar dhe serioz/e. Nën ndikimin e Ritmi i jetës zvogëlohet, qëllimet arrihen me një hov të fortë. Me një qëndrim të vendosur, do të përballeni me pjesën më të madhe të prapambetjes. Nëse ndiheni sikur po humbisni fokusin, provoni aroma terapinë. Vajrat e agrumeve fuqizojnë dhe tonifikojnë në mënyrë të përkryer.

Për të dashuruarit, fundjava do të jetë një festë e vërtetë pasioni. Zgjohet sensualiteti, keni energjinë e dashurisë. Organizoni një takimi romantik. Për ta lidhur edhe më fort partnerin/en me ju, zhyteni atë në një atmosferë kënaqësie të pafundme. Mund të porosisni një pushim të përbashkët në qendrën SPA.

Shumë çështje në fillim të javës mund të zgjidhen pa pjesëmarrjen tuaj. Nëse njerëzit nuk ju kontaktojnë, tregoni diplomaci. Do të ketë gjithashtu një mundësi për të komunikuar, për të krijuar kontakte të dobishme. Ndërkohë, shikoni se si jeta vendos gjithçka në vendin e vet.

Peshorja aktive shoqërore në mes të javës do të jetë e zhytur në kujdesin për të tjerët. Ju zhvillohet një qëndrim i përgjegjshëm ndaj jetës. Edhe një ndihmë e vogël do të jetë shpëtim për dikë. Duke marrë pjesë në ngjarje bamirësie, ngjarje publike, ju mund të bëni shumë më tepër sesa të veproni vetëm.

Fundjavën do ta kaloni në lumturi dhe dembelizëm. Negativiteti bëhet shkatërrues dhe çon në probleme psikologjike. Horoskopi javor për Peshoren thotë: rekreacioni në natyrë rrit mbrojtjen e trupit dhe ju rimbush me energji. Procedurat relaksuese në SPA nuk do të jenë më pak të dobishme: një pastrim i plotë i shpirtit dhe trupit është i nevojshëm në çdo kohë.

Mos merrni vendime të mëdha në ditët e para të javës, thjesht shikoni situatën nga afër. Akrepi nuk disponon seriozitet, do të ndiqni drejtimin e emocioneve. Horoskopi javor i Akrepit këshillon të drejtoheni në ndihmën e meditimit dhe aroma terapisë për të arritur një gjendje paqësore. Do të vini re se si bota përreth jush do të ndryshojë.

Akrepët punëtorë në mes të javës do të gjejnë diçka për të vënë në dorë. Keni aftësinë për të parë përfitime në gjithçka. Nëse planifikoni të zgjeroni hapësirën tuaj të jetesës ose të ndryshoni vendbanimin tuaj, kërkoni një sekser me përvojë. Ekziston rreziku të bëni një gabim të madh dhe të mbeteni pa asgjë. Intuita mund të luajë një rol vendimtar në këtë çështje, ju mund t’i besoni vetes.

Në fund të javës, përpiquni të rishikoni zakonet tuaja. Mund të keni keqardhje për veten, një dëshirë për të harruar veten me ndihmën e alkoolit. Për të mos humbur përfundimisht në botën iluzore, horoskopi javor për Akrepin rekomandon të hiqni dorë nga alkooli. Kërkoni mbështetje te të afërmit, kushtojini më shumë kohë sportit. Mundohuni të zbuloni jogën.

Nuk parashikohet ndonjë emocion i veçantë në fillim të javës. Jeta vizatohet në një dritë ylberi. Horoskopi ju këshillon të dëgjoni aftësinë tuaj krijuese. Nëse besoni në talentin tuaj, përpiquni të fitoni para. Ka një shans të mirë për të bërë një fitim të mirë. Plus, të qenit i/e pasionuar pas asaj që doni mund t’ju ndihmojë të shmangni stresin.

Shigjetari do të ketë një arsye për t’u dukur në mes të javës. Keni një aromë për gjërat që ia vlejnë. Mos merrni parasysh shpenzimet kur bëhet fjalë për përditësimin e gardërobës tuaj. Studiojeni këtë çështje me gjithë seriozitetin, konsultohuni me stilistët. Sa i përket aksesorëve, mos u kufizoni në këpucë të reja, blini një çantë si dhe një parfum.

Në fundjavë, mos i vendosni vetes ndonjë detyrë madhështore, përpiquni të relaksoheni. Është e dobishme të kaloni kohë në natyrë, veçanërisht pranë ujit. Nuk keni pse t’i provoni asgjë askujt. Mblidhuni në një kompani të madhe në ajër të pastër, trajtojeni veten me komunikim interesant dhe të mira të ndryshme.

Duke qenë të kujdesshëm në komunikimin tuaj, do ta nisni javën me ritme komode. Jeni të vrullshëm në dëshirat tuaja. Nëse nuk doni të grindeni me kolegët/koleget, horoskopi ju këshillon të zgjidhni tonin e duhur në bisedë. Jini miqësor/miqësore. Në jetën tuaj personale, dilni në maksimum.

Në mes të javës, Bricjapët e lirë do të sigurohen që jeta të jetë e mërzitshme pa dashuri. Ju dalin në pah cilësi të tilla si vullneti për veten dhe kokëfortësia. Nëse jeni të ndezur nga pasioni, përpiquni të nënshtroni të dashurën/dashurin. Organizoni një takim romantik.

Fundjava do të mbahet në një atmosferë të këndshme sofistikimi. Do të keni aftësi për të vlerësuar bukurinë. Do të jeni në gjendje të shprehni veten në art. Nëse nuk ndjeni një zjarr krijues, një takim me përfaqësues të botës së teatrit, kinemasë dhe pikturës do t’ju japë shtysën e nevojshme. Me shumë mundësi do të zbuloni talente të reja në veten tuaj.

Në ditët e para të javës, mendimet tuaja do të sillen rreth parave. Do të keni një pasion për rrezikun, një dëshirë për të jetuar në maksimum. Horoskopi javor i Ujorit sugjeron që të mos e mbyllni telefonin për këtë temë. Nëse nuk ka nevojë urgjente për blerje të shtrenjta, është më mirë t’i refuzoni ato. Mund t’ia dilni me fonde të vogla, gjëja kryesore është të mos merrni kredi.

Në mes të javës, ju do të merreni seriozisht me punët e shtëpisë. Keni një tendencë për të peshuar dhe planifikuar gjithçka. Duke rregulluar shtëpinë tuaj, në tavolinën e punës, do të argëtoheni shumë. Mund të gjenden gjëra të humbura që do të jenë shumë të dobishme tani. Do të jetë edhe më mirë nëse mendoni për miqtë e vjetër.

Nuk duhet të ketë ndonjë marrëveshje të madhe në fundjavë. Do jeni mendjemprehtë, rënkues dhe kapriçoz. Horoskopi javor për Ujorin rekomandon të shkoni në kërkim të lumturisë. Thjesht paketoni disa gjëra, merrni dokumentet e nevojshme dhe shkoni në një aventurë. Vende të reja, peizazhe të bukura dhe njerëz interesantë do t’ju ndihmojnë të përballoni humorin tuaj të keq.

Në fillim të javës mund t’ju lindë një mendim i ndritshëm që të ndërroni vendbanimin. Shtyni veten për aventura, përshtatuni me një humor joserioz. Horoskopi javor i Peshqve kujton: jo të gjitha dëshirat kërkohen. Nëse dëshironi diçka të re, riorganizoni mobilet, ndërroni perdet , përpiquni t’ia dilni me pak mundim.

Peshqit nuk do të duhet të portretizojnë aktivitetin e bujshëm në mes të javës. Do t’ju zhvillohet një qasje e përgjegjshme ndaj biznesit. Një udhëtim pune, punë me dokumente, takime, negociata, menaxheri do të gjejë diçka për t’ju mbajtur të zënë. Pavarësisht ngarkesës njëqind për qind, nuk do të ndiheni të lodhur: do të keni forcë të mjaftueshme për dashuri.

There's definitely a reason to splurge at the end of the week. You will want to feel sorry for yourself, indulge your whims in any way possible. If the soul is not very comfortable, the weekly horoscope for Pisces is encouraging: the darkness does not last forever. The right decision is to invest in your beauty: buy cosmetics and perfume. You yourself will not notice how everything will change.