BREAKING NEWS

Ambasadori gjerman i shkon në zyrë Bashës, zbardhet çfarë u diskutua

Ambasadori gjerman i shkon në zyrë Bashës, zbardhet
x
BREAKING NEWS

“Tërmet!”/ Media rumune publikon faktet dhe shkruan për ndryshimet rrënjësore që pritet të ndodhin:Harta mund të ndryshojë, Shqipëria dhe Kosova do bashkohen

“Tërmet!”/ Media rumune publikon faktet dhe shkruan për
x
BREAKING NEWS

Ditë e trishtë për kinematografinë/ Ndahet nga jeta aktori i njohur shqiptar (EMRI+FOTO)

Ditë e trishtë për kinematografinë/ Ndahet nga jeta aktori i
x
BREAKING NEWS

Thellohet përplasja mes presidencës dhe Qeverisë/ "Shkel kushtetutën dhe autonominë e pushtetit vendor", Ilir Meta del me vendimin më të fundit

Thellohet përplasja mes presidencës dhe Qeverisë/ "Shkel
x
BREAKING NEWS

“Provat për shpalljen ‘non-grata’ i siguroi FBI dhe CIA”, Spartak Ngjela plas ‘bombën’ për Sali Berishën

“Provat për shpalljen ‘non-grata’ i siguroi FBI dhe
x
BREAKING NEWS

Ulsi Manja me ‘dorë të fortë”, del me paralajmërimin e rëndësishëm

Ulsi Manja me ‘dorë të fortë”, del me
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe për artin shqiptar, ndahet nga jeta piktori i njohur, një nga më të mirët në zhanrin e peisazhit (EMRI+FOTO)

Humbje e madhe për artin shqiptar, ndahet nga jeta piktori i njohur,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Metën e Berishën i ka bërë bashkë korrupsioni dhe frika e SPAK, nuk trembet SHBA me “Foltore”, 3 makina policie duhen për t’i arrestuar

Spartak Ngjela: Metën e Berishën i ka bërë bashkë
x

Lifestyle

Të bërë për njëri-tjetrin! Njihuni me çiftet më të mira të shenjave të horoskopit

Të bërë për njëri-tjetrin! Njihuni me çiftet

Jeni një nga çiftet më të mira të shenjave të zodiakut? Lexoni, për secilën shenjë, cilat janë çiftet më të mira. Nuk duam të themi se të kesh një partner është thelbësor për të qenë të lumtur (nuk është, na besoni), por, nëse doni një të dashur dhe nuk e gjeni dot, ne kemi një zgjidhje për ju. Ajo e mbështetjes në horoskop!

Po, problemet tuaja të zemrës mund të lidhen me horoskopin. Nuk e besoni? Me sa duket nuk keni qenë kurrë në një lidhje me shenjën e horoskopit që do të ishte perfekte për ju. Prandaj sot kemi vendosur t’ju japim listën e çifteve më të mira të shenjave të horoskopit. Nëse takimi juaj i ardhshëm nuk shkon mirë, mos harroni t’i kërkoni shenjën e tij të zodiakut për të bërë një kontroll.

Dashi dhe Peshorja

Le të ecim me radhë dhe të fillojmë me Dashin. Cili është partneri perfekt për të lindurit e kësaj shenje? Sipas horoskopit, Dashi dhe Peshorja janë çifti i fuqisë së mijëvjeçarit. Dashi inteligjent dhe intrigues dhe makiavelistë e dinak të lindur nën shenjën e Peshores, duket se një marrëdhënie mes dy personave të lindur nën këto shenja është e destinuar të zgjasë praktikisht përgjithmonë.

Demi dhe Virgjëresha

Kur bëhet fjalë për dashurinë, Demi dhe Virgjëresha janë kombinimi perfekt. Këto dy shenja janë të fokusuara në punë dhe të dashuruara me familjen. Ato do të mbronin partnerin dhe marrëdhënien e tyre me shpatë dhe nuk kanë frikë të angazhohen dhe të sakrifikohen për të ardhmen e tyre së bashku. Demi dhe Virgjëresha janë ndër shenjat më të afta për të vazhduar një marrëdhënie!

Binjakët dhe Shigjetari

Po, Binjakët dhe Shigjetari duhet të takohen me të vërtetë sa më shumë që të jetë e mundur. Ata janë të përsosur për njëri-tjetrin! Edhe pse Shigjetari shpesh kërkon një shenjë të ëmbël dhe të butë, të lindurit në këtë shenjë janë shumë më të pavarur dhe më të lirë se sa duken. Janë ndeshja perfekte për Binjakët që nga ana tjetër urrejnë të “mbyten” nga dashuria, por janë shumë të prirur për pamjen. Binjakët dhe Shigjetari janë dy shenja që shkojnë shumë mirë: lidhja nuk është e “rënduar” apo shumë serioze dhe arrijnë ta duan njëri-tjetrin pa xhelozi!

Gaforrja dhe Bricjapi

Këto janë dy shenjat duhet të jenë së bashku. Të tërhequr, të paaftë për të folur për ndjenjat njëra dhe tejet emocionale dhe sentimentale tjetra, çifti i krijuar nga këto dy shenja është praktikisht i pazgjidhshëm! Nëse Gaforrja e ndihmon Bricjapin të dalë nga guaska e tij, duke e detyruar atë të përballet me emocionet, Bricjapi është në gjendje të magjepsë Gaforren me gjestet e tij konkrete dhe besnikërinë e tij legjendare.

Luani dhe Peshqit

Disa janë ëndërrimtarë dhe plot dashuri dhe pragmatikë, gjithmonë vigjilentë dhe të paaftë për t’i dhënë zë ndjenjave të tyre për të tjerët. Si ka mundësi që ky është një çift i bukur? Epo, nuk mund të mos ju themi që ta provoni vetë. Luani dhe Peshqit jo vetëm që duken shkëlqyeshëm së bashku, por

përfundojnë duke u dashuruar pothuajse gjithmonë me njëri-tjetrin. Ata e admirojnë dhe mbështesin njëri-tjetrin në të gjitha aspektet dhe janë një nga çiftet më të bukur në zodiak.

Akrepi dhe Ujori

E pamundur të vendosesh mes Akrepit dhe Ujorit: një çift i formuar nga këto dy shenja, në fakt, është praktikisht i pazgjidhshëm dhe i bërë për të qëndruar! Së bashku, Akrepi dhe Ujori kapërcejnë pothuajse çdo pengesë, pa frikë apo keqardhje. Duket absurde, por këto dy shenja janë bërë vërtet për njëra-tjetrën! Së bashku ata praktikisht krijojnë një perandori dhe është e pamundur t’i sulmosh: një çift vërtet fantastik!